کد خبر: ۳۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: ۱۱۲ قطعه فلامینگو در دریاچه زریبار توسط محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست مریوان مشاهده شد.
زیست بوم: اقبال حمیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با کاهش تدریجی دمای هوا در مناطق سیبری و نیز مهیا شدن شرایط مطلوب زیستگاه در کشور، پناهگاه و تالاب بین المللی زریبار مامن مناسبی برای پرنده های مهاجر آبزی و کنار آبزی به شمار می رود.

وی ادامه داد: این پرندگان مهاجر شامل قو، فلامینگو، غازهای خاکستری و پیشانی سفید، آنقوت، فیلوش و انواع مرغابی و اردک از جمله اردک بلوطی هستند.فلامینگو

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان بیان کرد: پرندگان در قالب دسته های چند صدتایی وارد تالاب شده و هر روز بر تعداد آنها اضافه می شود.

تالاب زریبار به دلیل تنوع غذایی و امنیت مناسب، به یکی از استراحتگاه ها و زیستگاه های مهم پرندگان در شمالغرب کشور تبدیل شده که همه ساله پذیرای شمار زیادی از انواع پرندگان مهاجری است که در مسیر پرواز خود وارد این تالاب می شوند.

مدت حضور پرندگان مهاجر در این تالاب متفاوت بوده و برخی از گونه ها زودتر و برخی دیگر دیرتر این تالاب ها را ترک کرده و بعضی از گونه ها نیز زمستان خود را در تالاب های منطقه سپری می کنند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین