کد خبر: ۳۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
سلاجقه مطرح کرد:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه منشاء ۹۵ درصد گرد و غبار استان خوزستان خارجی است، توضیح داد: کشور عراق منشاء اصلی این گرد و غبار است که هنوز اقدامی برای کنترل آن صورت نداده‌ است.
زیست بوم: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به وضعیت گرد و غبار خوزستان گفت: پنجشنبه گذشته سفری به این استان داشتم و خوشبختانه فعلاً تمام دشت خوزستان مرطوب است ولی هنوز میزان گرد و غبار آن ۱۰۰۰ پی پی ام بود.

وی با بیان اینکه منشاء ۹۵ درصد گرد و غبار استان خوزستان خارجی است، توضیح داد: کشور عراق منشاء اصلی این گرد و غبار است که هنوز اقدامی برای کنترل آن صورت نداده‌ است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه بخشی از  تمرکز سازمان محیط زیست بر ساماندهی پسماند در استان‌های مختلف معطوف شده، گفت: اولین برنامه جامع در این خصوص برای سراوان در استان گیلان تدوین شده است.

سلاجقه اظهار کرد: ابتدا از ورود هرگونه زباله به این منطقه جلوگیری و سپس این محدوده ایزوله شد و اقدامات لازم برای راه اندازی تبدیل پساب به آب مورد نیاز بخش کشاورزی صورت گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: در دو گام چهارساله انتظار داریم مشکل پسماند سراوان به طور کامل حل شود تا شاهد تغییر چهره این منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از شرکت‌های دانش بنیان کشور با استفاده از تکنولوژی روز می‌تواند صد درصد پسماند عادی  را به هیدروکربن‌های سبک و سنگین  تبدیل و آن را به کشورهای اطراف صادر کند که این روند در حال انجام است.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه پسماند اقدامات مناسبی انجام شده و چرخش مالی ۸۰ هزار میلیارد تومانی آن که به صورت کاملاً کثیف در جریان بود شفاف سازی شد.

وی با اشاره به اینکه این دولت برنامه های زیادی در بخش‌های مختلف از جمله محیط زیست داشت ولی تا آمد جانی بگیرد، متحمل هجمه‌های اخیر شد، گفت: هر چند کشور را از داخل و خارج درگیر کرده‌اند ولی قطعاً وضعیت این طور نمی‌ماند و وضعیت اقتصادی بهبود پیدا می کند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: نفتی که در حال حاضر به فروش می‌رود تمام و کمال صرف توسعه می‌شود ولی اینقدر کمبودها زیاد است که آن چنان پررنگ دیده نمی‌شود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین