کد خبر: ۳۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از تصویب نرخ ۴۷۶ تومان به عنوان نرخ عوارض هر کیلوگرم پسماند در سال آینده خبر داد.
زیست بوم: رضا شرفی در حاشیه برگزاری یکصد و بیست وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص نرخ بهای خدمات پسماند در سال آینده گفت: آنچه که امروز در صحن شورای شهر تهران ارائه کردیم بهای مدیریت خدمات پسماند در شهر تهران بود که مربوط به خدمات ما در سطح شهر به شهروندان است.

وی افزود: در حوزه پسماندهای عادی بهای ۴۷۶ تومان مورد موافقت شورا قرار گرفت و این اقدام شورا با نگاه مردم محوری و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی به شهروندان صورت گرفت. به این ترتیب برای هر کیلوگرم پسماند در شهر تهران هزینه جمع آوری و انتقال، ۴۷۶ تومان بر اساس کد نوسازی خانوارها پرداخت می‌شود.

شرفی ادامه داد: این رقم بر اساس میانگین نوسازی املاک در سطح شهر تهران محاسبه می‌شود که کمینه آن ۱۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود و بیشینه هر واحد نیز ۵۵۷ هزار و ۴۰۰ تومان است. در حقیقت این ارقام قیمت تمام شده خدمات ماست که بر اساس تورم سالیانه نیز در نظر گرفته نشده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حوزه پسماندهای عمرانی و ساختمانی برای هر متر مکعب ۶۸۰۰ تومان به عنوان بهای خدمات در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید، گفت: برای مدیریت گودهای پرخطر و رها شده بهای خدماتی جهت پر کردن آنها برای سال آینده در نظر گرفته شده که این رقم برای هر متر مکعب ۱۰۰۰ تومان به تصویب رسیده است.

وی افزود: نگاه ما در بحث پسماندهای پزشکی در سال آینده راه‌اندازی سیستم حرارتی پسماندهای بیمارستانی است تا دغدغه مهم شهروندان و شهرداری در نیمه دوم سال آینده به صورت سیستم حرارتی به مجموعه فرآیندهای ما اضافه شود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین