کد خبر: ۳۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
رئیس مرکز پزوهش های مجلس در همایش ملی "آمایش سرزمین با تأکید بر دریا، سواحل و بنادر" به ضرورت اولویت بندی ارتباط با ظرفیت های کریدورهای اقتصادی در خصوص تصمیم گیری توسعه زیرساخت های کشور تاکید کرد.
زیست بوم: بابک نگاهداری رئیس این مرکز در همایش ملی "آمایش سرزمین با تأکید بر دریا، سواحل و بنادر"  که امروز (پنجشنبه ۳ آذر ماه ۱۴۰۱) برگزار شد، به ضرورت اولویت بندی ارتباط با ظرفیت های کریدورهای اقتصادی در خصوص تصمیم گیری توسعه زیرساخت های کشور تاکید کرد.

بابک نگاهداری در این همایش به اهمیت اقتصاد دریا محور اشاره کرد وگفت: 3/2 جمعیت جهان در مناطق مجاور دریا و آب راه ها مستقر هستند، لذا بخش عمده ای از اقتصاد امروز مبتنی بر دریاها شکل گرفته و یکی از عللی که اقتصاد امروز ایران دچار یک برون افتادگی نسبت به اقتصاد جهانی است این است که از اقتصاد دریا محور مغفول بوده ایم.

وی افزود: در برنامه هفتم توسعه یکی از مواردی که می تواند باعث ایجاد چرخش ساختاری در اقتصاد کشور شود، بحث اقتصاد دریا است و در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس سه حوزه فعالیت را در خصوص اقتصاد دریاها معرفی کرده است، به طوریکه در سطح جزایر، سواحل و ظرفیت های دریایی ایران و کسب و کارهای دریا محور خلاصه می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس تصریح کرد: تمرکز بر این سه محور اقتصاد دریایی در برنامه هفتم توسعه می تواند چرخش ساختاری در بهبود اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین