کد خبر: ۳۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:هیچگاه دنبال تکرار «گتوند» دیگری در کشور نیستم و اجازه نخواهم داد.
سلاجقه
زیست بوم: علی سلاجقه در پاسخ به این سوال که چرا مجوز زیست محیطی سد تنگ سرخ بویراحمد در ۱۰ سال گذشته صادر نشد و در سال ۱۴۰۰ صادر شد؟ گفت: مجوز سد تنگ سرخ صادر شده است، وقتی دستگاه یا مشتری می خواهد سدی ایجاد کند یا کار توسعه انجام دهد تعهداتی باید انجام دهد که شاید مجوز داده شود اما اگر این موارد رعایت شده باشد و مشکل خاصی از لحاظ زیست محیطی نداشته باشد برای احداث آن مشکل خاصی نداریم و تامین آب شرب همیشه اولویت ماست و پس از آن حق آبه محیط زیست است.

وی در این رابطه که گفته می شود با احداث سد تنگ سرخ بویراحمد رودخانه بشار خشک می شود، خاطرنشان کرد: منابع و مصارف بر عهده وزارت نیرو است و ما بر مبنای آن مجوز می دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص برداشت شن و ماسه از رودخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای برداشت از رودخانه ها منابع قرضی حد مجاز طراحی می کنیم که وزارت نیرو باید توجه داشته باشد و اگر مواردی در این زمینه در این استان باشد اداره کل محیط زیست استان حتما پیگیری می کند.

اجازه تکرار کتوندی دیگر را نمی دهیم

 سلاجقه در پاسخ با سوالی در مورد سد چم‌شیر گچساران بیان کرد: در زمینه سد چمشیر سمن ها و مراکز دانشگاهی اظهار نظرهایی کردند، این سد هم اکنون به مرحله آبگیری رسیده است، حساس‌ترین سازنده های زمین شناسی را بخصوص از لحاظ املا در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم و هیچگاه دنبال تکرار «گتوند» دیگری در کشور نیستم و اجازه نخواهم داد اما با وزارت نیرو بحث شد و ما گفته ایم که گمانه زنی انجام شود و نمونه برداری صورت گیرد و نتایج نهایی را اعلام کنند در صورتی که مشکل نداشته باشند مجوز آبگیری سد چمشیر گچساران داده می شود.

منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین