کد خبر: ۳۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
فرماندار رابُر در استان کرمان با ارائه برخی جزییات حادثه یک قتل در این شهرستان اعلام کرد که متهم پرونده که محیط بان محیط زیست است در بازداشت به سر می برد.
زیست بوم: شب گذشته در شهرستان رابر حادثه قتل رخ داده و فردی با شلیک از سلاح محیط بان محیط زیست کشته شده است که در تماس با مسئولان از جمله محیط زیست موضوع پیگیری شد.

محل وقوع این رویداد روستای عشق آباد در محدوده دهستان اِسکر اعلام و از سوی منابع مختلف محلی چند روایت درباره علت و چگونگی حادثه بیان می شود و هنوز مسئولان به طور رسمی جزییات را مطرح نکرده اند و درحال بررسی پرونده هستند.

شهروندان رابر روایت های مختلفی را از این حادثه بیان می کنند از جمله اینکه فرد مقتول برای جلوگیری از بروز خسارت های بیشتر باغ توسط گرازها، مجوز شکار را نیز گرفته بوده است؛ همچنین عده ای این روایت را رد می کنند و می گویند حتی اصلا شکاری توسط مقتول اتفاق نیفتاده است. تاکنون مسئولان متولی جزییات بیشتری ارائه نکرده اند و ایرنا نیز نمی تواند این روایت ها را تایید یا رد کند.

مسئولان متولی می گویند چون پرونده قضایی تشکیل شده و بررسی ها توسط مسئولان دارای صلاحیت جریان دارد باید منتظر اعلام نتایج ماند.

فرماندار رابر اما با اشاره به قتل یک جوان به دست محیط بان محیط زیست در این شهرستان گفت: پرونده در دستگاه قضا باز، در حال بررسی و قاتل نیز بازداشت شده است.

حسین آقاملایی افزود: قاتل دیشب با حضور نیروهای نظامی دستگیر و اکنون در بازداشت قرار دارد و قاضی پرونده همان شب وقوع قتل بازجویی را آغاز کرده و پرونده به جریان افتاده است.

وی اظهارداشت: پرونده طبق روال کار در حال پیشرفت است تا ببینیم دستور مقام قضایی چیست.

تماس با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان منتج به مصاحبه خبری نشد زیرا وی مصاحبه را به مدیر روابط عمومی خود موکول کرد؛ مرادی مدیر روابط عمومی این اداره کل نیز با اشاره به اینکه تا پایان روند بازپرسی و صدور دستور قضایی هرگونه اطلاع رسانی در این خصوص مقدور نیست گفت: ۲ نفر از محیط بانان اکنون درگیر این پرونده هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مقتول اقدام به شکار کرده بوده یا مجوز شکار داشته یا خیر توضیح داد: هنوز جزییات و اطلاعات مربوط به این حادثه کامل احصا نشده است.

 از سویی برخی روایت ها درباره این حادثه حاکی از آن است که در نتیجه مواجهه محیط بان با شکارچی مقتول، شلیک به صورت سهوی رخ داده اما از آنجا که برخی ساکنان محلی روایت متفاوتی بیان می کنند باید منتظر بررسی های قضایی و انتظامی ماند.

براساس گزارش ها امروز نیز عده ای از نزدیکان و هم روستاییان مقتول مقابل فرمانداری حضور یافتند و خواهان مجازات محیط بان شدند زیرا آنان مدعی هستند که موضوع شکار هم اتفاق نیفتاده و محیط بان بدون رعایت اصول حرفه ای خود اقدام به تیراندازی کرده است.

رابر در ۱۸۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد  و از آنجا که این شهرستان زادگاه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور است، انتظار می رود این مقوله زودتر بررسی و پیگیری شود.


منبع: ایرنا


برچسب ها: قتل ، محیط بان ، کرمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین