کد خبر: ۳۷۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از ثبت حضور یک قلاده پلنگ ماده به همراه دو توله در پناهگاه حیات وحش کمکی بهاباد خبر داد.
زیست بوم: به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، اعظم حبیبی پور در این خصوص اظهار داشت: تصویر یک قلاده پلنگ ماده به همراه دو توله در پناهگاه حیات وحش کمکی بهاباد ثبت شد، این گزارش اولین ثبت حضور پلنگ ماده و توله در این منطقه می باشد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد خاطر نشان ساخت؛ مناطق کوهستانی استان یزد در فلات مرکزی ایران از جمله مهترین زیستگاههای پلنگ ایرانی به شمار می روند و گونه پلنگ در بیشتر مناطق کوهستانی استان یزد از جمله منطقه مناطق حفاظت شده کوه بافق و کالمند-بهادران و پناهگاه حیات وحش شیرکوه، دره‌انجیر، کمکی و آریز و نیز زیستگاه های آزاد شهرستانهای اردکان، بهاباد و بافق، مهریز و تفت ... پراکنش دارد.
این مقام مسئول افزود: تخریب زیستگاه، شکار غیرمجاز پلنگ و طعمه هایش، تغذیه از طعمه مسموم، تله گذاری، تلفات جاده ای و سگ های گله، از عمده ترین عامل تهدید بقای پلنگ در استان یزد و همچنین ایران به شمار می رود. 
پلنگ
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین