کد خبر: ۳۷۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه جامع چهار ساله ساماندهی مدیریت پسماند ۹ کلانشهر از جمله اصفهان با توجه به مطالبه مردم و رییس جمهور آماده شده است.
سلاجقه

زیست بوم: علی سلاجقه روز پنجشنبه در مراسم افتتاح سامانه های پایش گازهای فرامحیطی پالایشگاه اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: در این برنامه جامع، دستگاه‌های مسوول، نوع روش، محل اعتبارات و بازه زمانی طبق قانون مشخص شده است.

وی با بیان اینکه اصفهان در رده‌های بالای اجرای این طرح قرار دارد، اظهار داشت: اولویت ما در ساماندهی مدیریت پسماند با استان های شمالی کشور است زیرا با معضل آلایندگی آب و خاک و بوی ناخوشایند مواجهند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تشکیل کارگروه مدیریت پسماند کشور در این سازمان  در روز گذشته، خاطرنشان کرد: در یک سال فعالیت دولت سیزدهم ۱۳ جلسه در این زمینه برگزار شد در حالیکه در ۱۶ سال گذشته ۳۱ جلسه در این زمینه برگزار شده  بودکه این آمار گویای توجه دولت به موضوع مدیریت پسماند است.

سلاجقه با بیان اینکه در این کارگروه طبق تاکید رییس جمهور تلاش می شود تا از روش های متعدد برای تبدیل پسماند به ارزش افزوده عالی استفاده شود، اضافه کرد: کارهای خوبی در این زمینه در مشهد اتفاق افتاده بطوریکه مردم به‌صورت اسنپ و هر زمان که بخواهند می توانند زباله ها را تحویل دهند و پسماندها با ارزش افزوده خوب به کالاهایی که محیط زیست دوست هستند تبدیل می شود.

طرح جامع آب اصفهان به زودی رونمایی می‌شود

معاون رییس جمهور همچنین به مساله آب اشاره و تصریح کرد: طرح جامع و بسته ای که توسط وزارت نیرو برای موضوع آب اصفهان تدارک دیده شده است به زودی رونمایی می شود.

سلاجقه با بیان اینکه تهیه این بسته در سفر استانی رییس جمهور به اصفهان قول داده شد و کارهای آن در بخش نرم افزاری و سخت افزاری در حال انجام است، افزود: بخشی از کارهای سخت افزاری آن آغاز شده است.

وی تالاب گاوخونی و زاینده رود را از سرمایه های عظیم تنوع زیستی استان اصفهان خواند و گفت: از وزارت نیرو می خواهیم که حقابه گاوخونی را در محل ابتدای تالاب تحویل آن دهد زیرا در طول مسیر رودخانه زاینده رود، برداشت آب صورت می گیرد و ما آن را نمی پذیریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم دستاوردهای زیادی در یک سال اخیر داشته است، اظهار داشت: دولت با همه ظرفیت در حال خدمت رسانی است و دولتمردان طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور حرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان نیز طرح های متعددی در هفته دولت به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: امروز یک طرح ایستگاه برق در یکی از مناطق مرکزی و تاریخی اصفهان افتتاح شد که به بهبود برق‌رسانی به چندین منطقه کمک می کند.

وی به افتتاح طرح های مدرسه خیرساز در درچه و پارک بانوان و چند طرح برق‌رسانی در کوشک خمینی شهر اشاره و اضافه کرد: همچنین ایستگاه اندازه گیری و پایش جوی پالاشگاه اصفهان راه اندازی شد که در این طرح آلاینده های جوی بطور کامل رصد می شود.

سلاجقه با بیان اینکه این طرح ها ارمغان دولت سیزدهم در اصفهان بود که به مردم این استان تقدیم شد، تاکید کرد: اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نام گرفته و ظرفیت های بسیاری از نظر نیروی انسانی، منابع و توسعه یافتگی دارد، اصفهان شهری است که  نسبت به نظام ادای دین کرده و انتظار می رود که نظام به فکر شهر اصفهان و شهرستان‌های مختلف استان باشد.

وی ادامه داد: به نمایندگی از دولت می گویم که نظام با همه ظرفیت و در همه مسائل در کنار مردم اصفهان است و امیدواریم با همتی که استاندار دارد و با تلاش و پیگیری نمایندگان و وظیفه و تکلیفی که دولت دارد روزهای خوشی برای اصفهان و کشور رقم بخورد.


منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین