کد خبر: ۳۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری های نوین محیط زیست گفت: اطلس ارزش گذاری اقتصادی در حوزه محیط زیست تا آخر دولت سیزدهم تهیه و تدوین می شود.
زیست بوم: به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست استان اردبیل، لیلا زمانی در همایش منطقه ای مدیران حفاظت محیط زیست کشور در سرعین اظهار کرد: شناسایی اولویت های پژوهشی در مناطق و استان های کشور در دفتر اقتصاد و فناوری انجام شده تا به تناسب شعار سال بتوانیم با پژوهش های کاربردی حل مسایل کشور را در اولویت قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال های گذشته در کنار کمبود اعتبارات توزیع نامتوازن منابع پژوهشی را شاهد بودیم که در سال گذشته سعی شد با اولویت پژوهش های اثربخش توزیع اعتبارات را به شکل مناسب انجام دهیم.
مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری های نوین محیط زیست افزود: هرچند بخشی از این منابع و اعتبارات در پژوهشکده و برای طرح های مطالعاتی تخصیص یافت اما انتظار داریم امسال استان ها طرح های پژوهشی خود را به موقع به ثبت رسانده و با شکل گیری کنسرسیوم های منطقه ای بتوانیم کارهای مشارکتی را در این حوزه شاهد باشیم.
زمانی بیان کرد: به تناسب استان ها و چالش های زیست محیطی مناطق کشور انتظار داریم طرح های پژوهشی موثر ارائه شده و امکان تامین اعتبارات فراهم آید.
وی از تدوین اطلس خدمات و روش ارزش گذاری اقتصادی در سال های آینده خبر داد و افزود: سعی می کنیم تا ارزش گذاری اقتصادی کشور را به صورت منطقه ای به سرانجام رسانده و در این زمینه کمک کار اقدامات و فعالیت های موثر باشیم.
مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری های نوین محیط زیست ادامه داد: اقتصادی کردن محیط زیست محور اصلی فعالیت هاست و تمام تلاش ما بر این است تا نتایج مثبت پژوهشی را از طرح های ارائه شده دریافت کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین