کد خبر: ۳۷۵۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
خرس‌های قطبی برای شکار فوک‌ها به یخ دریا متکی هستند. اما با گرم شدن قطب شمال چهار برابر سریع‌تر از بقیه نقاط جهان، یخ‌های دریا در تابستان زودتر آب می‌شوند و دیرتر در پاییز یخ می‌زنند. این خرس‌ها را مجبور می‌کند که زمان بیشتری را به دور از طعمه طبیعی خود در ساحل بگذرانند.
زیست بوم: خرس‌های قطبی گرسنه با ناپدید شدن زیستگاه یخی خود به زباله دانی روی می‌آورند تا شکم خود را پر کنند.
 تیمی از دانشمندان کانادایی و آمریکایی هشدار دادند که زباله‌ها تهدیدی نوظهور برای جمعیت خرس‌های قطبی آسیب پذیر هستند، زیرا حیوانات بیشتر به محل‌های دفن زباله در نزدیکی جوامع شمالی وابسته می‌شوند. گزارش منتشر شده در مجله اوریکس می‌گوید که این منجر به درگیری مرگبار با مردم می‌شود.
در این گزارش آمده است که برای چاق شدن، خرس‌های قطبی به‌طور دسته‌جمعی در اطراف زباله‌های روباز در مناطق قطبی و زیر قطبی مانند بلوشیا گوبا روسیه و انبوه استخوان نهنگ‌های باقی‌مانده از شکار اسکیمو‌های اینوئیت در نزدیکی کاکتوویک آلاسکا جمع می‌شوند.

چنین رفتاری خطرناک است. مدیران محلی حیات وحش ممکن است خرس‌ها را به دلیل نگرانی برای امنیت عمومی بکشند؛ و مصرف زباله می‌تواند خرس‌ها را بیمار کند.

خرس های قطبی زباله خوار شدند! + تصویر
جف یورک، یکی از نویسندگان این مقاله و مدیر ارشد حفاظت در بین المللی خرس‌های قطبی، گفت: خرس‌ها از همه چیز‌های منفی ناشی از بلع پلاستیک و بیماری‌ها و سمومی که احتمالاً در یک محیط (محل دفن زباله) در معرض آن‌ها قرار می‌گیرند، نمی‌دانند

به گفته دانشمندان، وضعیت احتمالا بدتر خواهد شد. جمعیت انسان در قطب شمال در حال افزایش است. جمعیت در نوناووت کانادا - جایی که هزاران خرس قطبی در آن زندگی می‌کنند - پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۳ نزدیک به ۴۰ درصد رشد کند.

منبع: فرارو

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین