کد خبر: ۳۷۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
با تدوین یک دستورالعمل توسط سازمان محیط زیست؛
سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین دستورالعمل راستی آزمایی (Verification) کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای با همکاری سازمان های ذیربط در سال 1401 خبر داد.
زیست بوم: گلناز پورعابدین رئیس گروه انرژی و مسئول دبیرخانه MRV در مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با اعلام اینکه تدوین دستورالعمل های محیط زیستی در راستای بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: وفق بند 3-4 آیین نامه ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست مصوب کمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی، سازمان حفاظت محیط زیست موظف به تهیه، تنظیم و تدوین نظام ثبت، اندازه گیری و راستی آزمایی (MRV) کاهش تولید آلاینده¬ها و گازهای گلخانه¬ای و اجرای دستورالعمل آن هر ماه یکبار برای طرح های مصوب و ارائه گزارش آن به کمیسیون صرفه جویی انرژی است.
در این راستا این سازمان پس از تدوین دستورالعمل اندازه گیری و گزارش دهی (M&R) و ارائه به کارگروه نهادهای تخصصی بازار، اقدام به  تهیه دستورالعمل راستی آزمایی (V) کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای با همکاری سایر سازمان های ذیربط، کرده است.

پورعابدین افزود: در نهایت پیش نویس تهیه شده جهت بررسی و اعلام نظردر اختیار کمیسیون های تخصصی قرار گرفته تا پس از تایید، جهت تصویب به شورایعالی انرژی ارجاع شود.

منبع: سازمان حفاظت محیط زیست
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین