کد خبر: ۳۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸
یک مار موش‌خوار سیاه که وارد هفدهمین سال زندگی خود شده دو سر در حال حاضر یک و نیم متر رشد کرده است. احتمال زنده ماندن این مار یک در صد میلیون تخمین زده شده است.

زیست بوم: یک مار موش‌خوار سیاه که وارد هفدهمین سال زندگی خود شده دو سر در حال حاضر یک و نیم متر رشد کرده است. احتمال زنده ماندن این مار یک در صد میلیون تخمین زده شده است.
یک مار دو سر بسیار کمیاب با نزدیک شدن به هفدهمین سال زندگی خود، با نادیده گرفتن همه پیش‌بینی‌های مرگ قریب‌الوقوع خود، کارشناسان را متحیر کرده است.
به گزارش فرارو، این مار موش‌خوار سیاه به طول یک و نیم متر (پنج فوت) رشد کرده است و در حال حاضر از عمر همتایان معمولی خود در طبیعت فراتر رفته است.
این مار کمیاب در سال ۲۰۰۵ توسط پسری در حیاط خانه‌شان در شهر کوچک دلتا در ایالت میسوری آمریکا پیدا شد و به مرکز طبیعت حفاظتی کیپ‌ژیراردو آورده شد.
به گفته استیو آلن متخصص مار، وجود یک مار دو سر در حال حاضر امری نادر است که در هر ۱۰۰۰۰۰ مار وجود دارد و این که این مار تا این سن بالا خواهد ماند، آن را به یک شگفتی یک در صد میلیون تبدیل کرده است.
او گفت: من یک مار دو سر دیگر را می‌شناسم که تا ۲۰ سالگی زنده مانده است، بنابراین غیرممکن نیست که آن‌ها تا این مدت زنده بمانند. با این حال، بسیار بعید است. من می‌توانم بگویم که به احتمال زیاد یک در صد میلیون است.
الکس هولمز، یک طبیعت شناس نیز گفت: یک مار معمولی به اندازه آن‌ها می‌تواند به راحتی موش‌های بزرگ را بخورد. اما ستون فقرات به هم چسبیده آن‌ها بلعیدن موش‌های جوان به جز بسیار کوچک را دشوارتر می‌کند.
وی افزود: سر‌ها هنگام غذا خوردن کاملاً رقابتی هستند، بنابراین ما هر بار یک سر را با یک فنجان نوشیدنی می‌پوشانیم و هر کدام را جداگانه تغذیه می‌کنیم. ما مدتی منتظر می‌مانیم تا مطمئن شویم که غذا از محل اتصال خود عبور کرده است تا از ترافیک در وعده‌های غذایی سر چپ و راست در مری جلوگیری کنیم.
الکس گفت: آن‌ها شکم مشترکی دارند، اما ما به هر دوی آن‌ها غذا می‌دهیم تا غرایز طبیعی آن‌ها را تحریک کنیم و مقداری غنی سازی ذهنی فراهم کنیم.
مار موش‌خوار‌های سیاه موجودات خجالتی هستند که از رویارویی اجتناب می‌کنند، اما دیده شده که در هنگام احساس خطر حمله می‌کنند. آن‌ها سمی نیستند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)


برچسب ها: مار ، مار دو سر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین