کد خبر: ۳۷۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مطرح کرد؛
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: «با پذیرفته شدن اعاده دادرسی توسط دیوان عالی کشور، دو فرصت برای ما فراهم شده است. ما می‌توانیم در جریان بررسی دوباره پرونده ادله خود را ارائه کنیم تا بتوانیم رای قصاص را بشکنیم. شکستن رای قصاص بستگی به این دارد که این اتفاق چقدر با قانون به‌کارگیری سلاح مغایرت داشته باشد. همه چیز بستگی به نوع دفاع وکلای ما و ادله آنان دارد همچنین فرصتی فراهم شده تا بتوانیم به کمک ریش‌سفیدان و بزرگان برای گرفتن رضایت خانواده فلاحی تلاش کنیم.»
به گزارش زیست بوم، در پی پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی پرونده برومند نجفی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: «با پذیرش اعاده دادرسی توسط دیوان عالی کشور، دو فرصت برای ما فراهم شده است. تا زمان صدور رای مجدد برای پرونده نیز اجرای حکم قصاص متوقف می‌شود.» جمشید محبت‌خانی با تشریح آخرین وضعیت پرونده برومند نجفی عنوان کرد: «درخواست تجدید نظر ما در دادگاه کرمانشاه به نتیجه نرسید و به برومند نجفی به قصاص محکوم شد. احکام قصاص باید به تایید دیوان عالی کشور نیز برسند و زمانی که این حکم برای تایید به دیوان عالی کشور آمد، ما درخواست اعاده دادرسی را بر اساس مواد ۴۷۷ و ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری انجام دادیم.» 
او در ادامه گفت: «درخواست اعاده دادرسی پذیرفته شد و این پرونده باید به یک شعبه هم‌عرض در همان استان منتقل شود تا قاضی دیگری از ابتدا به این پرونده رسیدگی کند. تا زمانی که دوباره به این پرونده رسیدگی شود، صدور رای حکم قصاص متوقف می‌شود.» 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: «با پذیرفته شدن اعاده دادرسی توسط دیوان عالی کشور، دو فرصت برای ما فراهم شده است. ما می‌توانیم در جریان بررسی دوباره پرونده ادله خود را ارائه کنیم تا بتوانیم رای قصاص را بشکنیم. شکستن رای قصاص بستگی به این دارد که این اتفاق چقدر با قانون به‌کارگیری سلاح مغایرت داشته باشد. همه چیز بستگی به نوع دفاع وکلای ما و ادله آنان دارد همچنین فرصتی فراهم شده تا بتوانیم به کمک ریش‌سفیدان و بزرگان برای گرفتن رضایت خانواده فلاحی تلاش کنیم.» محبت‌خانی در پایان تاکید کرد: «اولویت ما کسب رضایت خانواده فلاحی است و در کنار آن موضوع رای دادگاه پیگیری می‌شود. ما مدعی هستیم که محیط‌بان ما طبق قانون به‌کارگیری سلاح عمل و دستورالعمل‌های آن را رعایت کرده است اما وکلای خانواده مقتول معتقدند که این اتفاق نیفتاده است. اگر قاضی با ادله ما موافقت کند پرونده تبدیل به قتل شبه‌عمد می‌شود و باید دیه پرداخت شود که آن هم توسط بیمه پرداخت می‌شود. خواهش من این است که ضمن ابراز همدردی با خانواده فلاحی، تلاش برای کسب رضایت این خانواده انجام شود.» 
به گزارش ایسنا، ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان مواجهه نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید یک نفر از سرنشینان این خودرو به دلیل تیراندازی که صورت گرفت جان خود را از دست داد. این اتفاق در منطقه حفاظت‌شده بیستون و در حد فاصل روستای «سه‌چک» و پادگان حاجی‌آباد رخ داد و محیط‌بان برومند نجفی به اتهام قتل زندانی و آبان پارسال به قصاص محکوم شد.
منبع: پیام ما

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین