کد خبر: ۳۷۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
فدراسیون فوتبال به واسطه فعالیت‌های محیط‌زیستی از جمله درج نشان یوزپلنگ ایرانی روی لباس تیم‌ملی فوتبال، از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان «فدراسیون دوستدار محیط‌زیست» معرفی و کارت همیار محیط‌بان به دکتر شهاب‌الدین عزیزی‌خادم اعطا شد.
زیست‌بوم: فدراسیون فوتبال به واسطه فعالیت‌های محیط‌زیستی از جمله درج نشان یوزپلنگ ایرانی روی لباس تیم‌ملی فوتبال، از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان «فدراسیون دوستدار محیط‌زیست» معرفی و کارت همیار محیط‌بان به دکتر شهاب‌الدین عزیزی‌خادم اعطا شد.

به گزارش زیست بوم، در مراسم گرامیداشت «روز ملی هوای پاک» که ظهر امروز به میزبانی سازمان حفاظت محیط‌زیست و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به فعالیت‌های دپارتمان مسئولیت اجتماعی بیان داشت: حمایت و حفاظت از محیط زیست یک وظیفه ملی است و خانواده فوتبال با افتخار در این راستا ایفای نقش خواهد کرد.
عزیزی‌خادم

وی افزود: فیفا در برنامه‌های مسئولیت اجتماعی و توسعه‌ خود همواره بر اهمیت محیط‌زیست پافشاری می‌کند و‌ ما هم در آموزه‌های ایرانی و اسلامی بارها به رعایت اخلاق زیستی توصیه شده‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به نشست‌های تخصصی میان فوتبال و محیط‌زیست در ماه‌های گذشته گفت: تفاهم‌نامه‌ای در حال انعقاد میان فدراسیون فوتبال و سازمان حفاظت محیط‌زیست است که ان‌شالله بتوانیم از طرفیت فوتبال برای بسط آگاهی و توجه نسبت به محیط‌زیست بهره بگیریم.
عزیزی‌خادم همیار محیطبان

گفتنی است در این مراسم علی سلاجقه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در پیامی خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از ملی‌پوشان جنگنده تیم ملی کشورم که موضوع حفاظت از یوزپلنگ ایرانی را در دستور کار خود قراردادند و عاشقانه آن را بر روی پیراهن‌های خود به عنوان یکی از نمادهای سرزمین مادری درج کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم شما جوانان برومند ایران زمین که چشم و امید همه ملت به شاهکارآفرینی شما در میادین ملی و بین المللی است با حک تصویر یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن‌هایتان در تمامی میادین بین‌المللی، همچنان بدرخشید و پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر فراز فوتبال آسیا و جهان به اهتزار در بیاورید.
منبع: زیست بوم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین