کد خبر: ۳۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: مردم بدانند که خرید و فروش گونه‌های آبزی خاص برای سفره هفت سین جرم است و با این موضوع برخورد می شود.

زیست بوم: باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: مردم بدانند که خرید و فروش گونه‌های آبزی خاص برای سفره هفت سین جرم است و با این موضوع برخورد می شود.هشدار؛ خرید و فروش گونه‌های آبزی خاص برای نوروز جرم است

سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، با اشاره به خرید و فروش گونه های آبزی چون سمندر و مار برای سفره هفت سین، اظهار کرد: افرادی که این گونه‌ها را صید و به بهانه نوروز در بازارهای غیرمجاز عرضه می‌کنند با همکاری نیروی انتظامی با آنان برخورد جدی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه خرید و فروش این گونه‌ها جرم محسوب می‌شود، گفت:با مجرمانی که اقدام به خرید و فروش این گونه ها که سبب آسیب رساندن به محیط زیست می شود برخورد قاطع صورت می گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره ماهی‌های قرمز عید تصریح کرد: مردم اگر ماهی قرمز می خرند باید بعد از نوروز در مکان هایی که شهرداری‌ها و دهیاری‌ها معرفی می کنند آن را رها کنند، زیرا رهاسازی این ماهی‌ها در رودخانه‌ها سبب تلف شدن و بیماری سایر ماهی‌های بومی می‌شود.
برچسب ها: مار ، لاک پشت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین