کد خبر: ۳۷۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه 90 تا 100 تن پسماند پزشکی در تهران تولید و دفن می‌شود، گفت: در ماه اسفند میزان تولید کل پسماندها 20 تا 30 درصد افزایش می‌یابد.
زیست‌بوم: مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه 90 تا 100 تن پسماند پزشکی در تهران تولید و دفن می‌شود، گفت: در ماه اسفند میزان تولید کل پسماندها 20 تا 30 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان پسماند شهردار ی تهران در حاشیه مراسم بهره‌برداری از باغ‌راه شهدای مدافع سلامت و غرس نهال به یاد و نام این افراد اظهار داشت: امروز 78 اصل درخت به یاد این اصحاب کاشته شد و پیگیر ارائه تسهیلات به خانواده‌های شهدای مدافع سلامت در حوزه پسماند هستیم. 

وی با بیان اینکه یک نفر از حوزه پسماند پزشکی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده است، گفت: طی مذاکرات شهرداری تهران با بنیاد شهید، قرار است خانواده این عزیزان در لیست خانواده شهدا قرار گیرند و از تسهیلات مربوطه بهره‌مند شود. 

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران ادامه داد: پسماندهای پزشکی قبل از شیوع کرونا در تهران روزانه 60 تا 70 تن بود که این آمار در پیک نخست کرونا به 120 تن در روز رسید. پسماند پزشکی

وی بیان داشت: در حال حاضر روزانه 90 تا 100 تن پسماند پزشکی توسط ناوگان پسماند دریافت و در محل مربوطه در آرادکوه دفن می‌شود. 

علیپور خاطرنشان کرد: در ماه اسفند طبق روال هر ساله به دلیل موضوعاتی مانند خانه‌تکانی 20 تا 30 درصد به میزان پسماند اضافه می‌شود که امسال نیز این چنین بوده، ولی به طورکلی مجموع پسماند طی سه سال گذشته تاکنون کاهش یافته و از 7 هزار و 700 تن به 5 هزار و 300 تن در روز رسیده است. 

وی با اشاره به لزوم توسعه فرهنگسازی جهت کاهش تولید پسماند و کم کردن شیرابه زباله‌ها گفت: شیرابه سبب آلودگی آبهای زیرزمینی می‌شود و ما با اقداماتی همچون ایجاد شخصیت‌های کارتنی و یا با توجه به سریال‌هایی همچون «ن.خ» تلاش کرده‌ایم اطلاع‌رسانی شهروندان را جهت کاهش تولید پسماند بیشتر کنیم. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین