کد خبر: ۳۷۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
صبح امروز درحاشیه بیست و دومین همایش ملی تجلیل از صنایع سبز کشوری که با حضور برخط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، از ابوالفضل جغتایی فعال محیط زیست و موسوم به جانورشناس کوچک مشهدی تجلیل شد.
زیست بوم: صبح امروز درحاشیه بیست و دومین همایش ملی تجلیل از صنایع سبز کشوری که با حضور برخط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، از ابوالفضل جغتایی فعال محیط زیست و موسوم به جانورشناس کوچک مشهدی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی با اشاره به اینکه به اعتقاد روان شناسان "تعلیم و تربیت کودکان از طریق تجربه مستقیم و برقراری ارتباط با جهان اطراف آغاز می شود و با کاربرد حواس مختلف و از طریق فعّالیت و آزمایش، آنها به صورت موثری به یادگیری فعالانه می پردازند." گفت: کودک از تفکر منطقی و مولد در مورد اشیا و پدیده های واقعی لذت می برد.  دوست دارد به تفکر، استدلال و سپس نتیجه گیری بپردازد و برای بیان هریک از آنها دلایل منطقی بیاورد، یعنی درست مانند یک دانشمند کوچک عمل می کند و ما این قابلیت تجربی را در ابوالفضل به عینه مشاهده کردیم.محیط زیست

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دانسته های  این نوجوان 12 ساله در شناخت حیات وحش همه را متحیر کرده است گفت: از روز نخست که ابوالفضل در برنامه تلویزیونی به گفتگو و بیان احساس خود از تنوع زیستی سخن گفته است این ارتباط بین اداره آموزش و مشارکت مردمی حفاظت محیط زیست استان با وی و خانواده اش برقرار شده و دراین خصوص حمایت های لازم برای تسهیل و توسعه آموزش برای وی صورت گرفته است.

همتی با اشاره به اینکه شرکت سیمان زاوه تربت که درفهرست صنایع سبز استان درسال جاری موفق به دریافت لوح تقدیر همزمان با همایش ملی تجلیل از واحدهای سبز کشور شده است، با فراهم ساختن تجهیزات عکاسی شامل یک دستگاه دوربین عکاسی و یک دستگاه دوربین چشمی ، از این نوجوان دوستدار حیات وحش حمایت کرده تا مشاهده هایش را مستند سازی و به اطلاع همسالان خود برساند.

دراین مراسم با دریافت کارت " همیار محیط بان " به امضاء مشاور رئیس سازمان در امور انتظامی و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور ، ابوالفضل جغتایی رسما همیار محیطبان شد.

ابوالفضل جغتایی ساکن و متولد مشهد (۱۳۸۷) است. او یک فعال محیط زیست، و حوزه علاقه‌مندی اش حیات وحش است. اطلاعات زیادش چندی پیش پای او را به برنامه تلویزیونی «شگفت انگیزان» باز کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین