کد خبر: ۳۷۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
محمودی در مراسم افتتاح پروژه اصلاح و بهینه سازی کوره های پالایشگاه نفت پارس:
همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، تعهد مسئولان، مشارکت مردم" ظهر امروز با حضور سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، لیلا واثقی فرماندار شهرستان قدس، شهردار و جمعی از مسئولان این شهرستان، پروژه اصلاح و بهینه سازی کوره های پالایشگاه نفت پارس افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
زیست بوم: همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، تعهد مسئولان، مشارکت مردم" ظهر امروز با حضور سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، لیلا واثقی فرماندار شهرستان قدس، شهردار و جمعی از مسئولان این شهرستان، پروژه اصلاح و بهینه سازی کوره های پالایشگاه نفت پارس افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در این مراسم با اشاره به اینکه پالایشگاه ها و واحد هایی که در حوزه نفت و پتروشیمی در سطح کشور فعالیت می کنند در سال های گذشته استفاده زیادی از سوخت مازوت داشتند، افزود: اقداماتی این چنینی که منجر به تغییر در سوخت پالایشگاه ها می شود قطعا در بحث کاهش آلاینده های هوا بسیار موثر و مفید خواهد بود.

وی با بیان اینکه دو کوره این پالایشگاه، سوخت مایع مصرف می کردند و آلایندگی بویژه در مورد ترکیبات گوگرد دار داشتند، گفت: حدود 3500 تن سوخت مایع در این کوره ها طی یک سال مصرف می شد.
سعید محمودی محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه، کوره ها از امروز سوخت گاز مصرف کرده  و این اتفاق مثبت و موثری در کاهش آلاینده های جوی این پالایشگاه خواهد بود، تصریح کرد: با مصرف سوخت گاز، آلایندگی این مجموعه تا حد 100 درصدی کاهش خواهد یافت.

حمیدرضا خلیلی مدیرعامل پالایشگاه نفت پارس نیز در این مراسم با بیان اینکه داشتن پیوست محیط زیستی در پروژه ها و اقدامات اجرایی شرکت های زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) یک الزام است، افزود: فاز اول این پروژه در یکی از واحد های فرآیندی پالایشگاه با موفقیت به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم این پروژه که امروز افتتاح شد از سه منظر به معنای کامل یک پروژه اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: اول اینکه نتایج این پروژه منجر به افزایش تولید به میزان 15 درصد در محصولات این شرکت خواهد بود.

خلیلی ادامه داد: دوم موضوع محیط زیستی پروژه است که با استقرار تکنولوزی جدید، راندمان تولید از حدود 45 درصد به 85 درصد می رسد و این به معنی دستیابی به توان حرارتی مورد نظر با مصرف سوخت کمتر خواهد بود.

مدیرعامل پالایشگاه نفت پارس با اشاره به اینکه سومین موضوع بحث کاهش آلایندگی محیط زیستی است، گفت: با اجرای این پروژه آلاینده های sox ، co و بقیه آلاینده هایی که در گازهای خروجی دودکش کوره ها و سیستم های احتراقی است تقریبا به صفر می رسد.
سعید محمودی محیط زیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین