کد خبر: ۳۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست از اجرای موفقیت آمیز طرح انتقال دو یوزپلنگ ایرانی با نام های دلبر و کوشکی از پارک پردیسان تهران به پارک ملی توران در استان سمنان خبر داد.
زیست بوم:  معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست از اجرای موفقیت آمیز طرح انتقال دو یوزپلنگ ایرانی با نام های دلبر و کوشکی از پارک پردیسان تهران به پارک ملی توران در استان سمنان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، کیومرث کلانتری گفت: این دو قلاده یوز ایرانی، از پارک پردیسان تهران منتقل و در زیستگاه توران منطقه بیارجمند شهرستان شاهرود در استان سمنان با سلامت کامل رهاسازی شد.کوشکی و دلبر

وی گفت: طرح انتقال کوشکی و دلبر که یک قلاده نر و یک قلاده ماده است، برای تکثیر در زادگاه انجام گرفت.

به گفته وی طرح تکثیر این دو یوز ایرانی در هفت سال گذشته در پارک پردیسان تهران نتیجه بخش نبود و به همین دلیل این دو یوز ایرانی برای زادآوری به زادگاه خود یعنی پارک ملی توران منتقل شدند.

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست کشور در ادامه گفت: ده روز پیش نیز  یک قلاده یوز پلنگ ایرانی به نام ایران  به پارک ملی توران منتقل شد و هم اکنون این سه قلاده یوز ایرانی برای زاد آوری در حصار زیر نظر کارشناسان محیط زیست در پارک ملی توران نگهداری می شوند.

برچسب ها: کوشکی ، دلبر ، توران ، یوزپلنگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین