کد خبر: ۳۶۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
مستند تحسین شده «در گرداب انقراض» به بخش نهایی فیلم روز جهانی حیات وحش راه پیدا کرد.

زیست‌بوم: مستند تحسین شده «در گرداب انقراض» به بخش نهایی فیلم روز جهانی حیات وحش راه پیدا کرد.مستند ایرانی در مهمترین رویداد تنوع‌زیستی جهان

به گزارش زیست بوم، دبیرخانه کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های در معرض خطر انقراض (CITES)و برنامه توسعه سازمان ملل‌متحد (UNDP) در کنار جشنواره بین‌المللی جکسون هل کشور ایالات متحده از آثار بخش نهایی فیلم روز جهانی حیات‌وحش رونمایی کردند.

مستند «در گرداب انقراض» به کارگردانی فتح اله امیری و تهیه‌‌کنندگی مشترک دکتر باقر نظامی و فتح اله امیری به عنوان تنها نماینده ایران در بین فینالیست‌ها حضور دارد.

این مستند که برشی از وضعیت نگران‌کننده‌ی یوزپلنگ ایرانی در مدت زمانی به طول سه سال است و به بررسی وضعیت این گونه در حال انقراض می‌پرازد، جوایزه متعددی را از جشنواره های ملی و بین المللی دریافت کرده است.

این فیلم به رقابت با آثار برجسته‌ای از شبکه‌های تلویزیونی فرانسه، انگلیس، سوئد، نشنئال جئوگرافی و ... به رقابت خواهد پرداخت.

فیلم های مستند منتخب طی مراسمی در مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک در یک رویداد بسیار مهم در روز سه شنبه ۳ مارس (۱۳ اسفند ۱۳۹۸) اعلام می‌شوند تا در روز جهانی حیات وحش در آنجا به نمایش در آیند.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین