کد خبر: ۳۵۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
آخرین هفته تابستان که منتهی به مهر میشد بستر مناسبی برای فعالین محیط زیست سراسر کشور بود تا به مناسبت های مختلف، فعالیت های خود را با شور و نشاط خاصی پیگیری کنند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز، رسانه ای برای تمام محیط زیستی ها باشیم.
زیست بوم/شهلا ایادی: آخرین هفته تابستان که منتهی به مهر میشد بستر مناسبی برای فعالین محیط زیست سراسر کشور بود تا به مناسبت های مختلف، فعالیت های خود را با شور و نشاط خاصی پیگیری کنند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز، رسانه ای برای تمام محیط زیستی ها باشیم.
قرارهای سبز هفته اول مهر
1. #قرارسبز در پارک ملی #بمو استان #فارس
طی پروژه برآورد جمعیت پلنگ در پارک ملی بمو، یک کاراکال توسط "موسسه حامیان حیات وحش پارس" ثبت و مستند شد. این پروژه توسط این گروه و همکاری اداره کل محیط زیست استان فارس از بهار 1395 آغاز  شده است.
قرارهای سبز هفته اول مهر
2. #قرارسبز در شهر #مهاباد استان #آذربایجان_غربی
همزمان با شروع مدارس، طرح #مهرسبز با محوریت کمک به دانش آموزان کم بضاعت با تلاش "انجمن سبزانديشان جوان مهاباد" به اجرا درآمد. در اين طرح که در 8 نقطه شهر مهاباد برگزار شده و همچنان نیز ادامه دارد، کمک های مردمی در قالب كيف، لوازم تحرير و كتابخانه کوچک به دانش آموزان روستا های مرزی شهرستان سردشت تحويل داده شد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
3. #قرارسبز در شهر #سبزوار #استان_خراسان_رضوی
طرح مشترک دبستان غفوری و "سمن سرزمین بادغوث سبزوار" برای استفاده از کیسه های تجدیدپذیر به جای نایلون برای کتابهای دانش آموزان انجام پذیرفت.
قرارهای سبز هفته اول مهر
4. #قرارسبز در شهر #آبدانان استان #ایلام
دانش آموزان دبیرستان فراست آبدانان با همت "انجمن بانوان طبیعت دوست"، شروع مدرسه را با لیوان دائمی وشعار نه به لیوان یک بار مصرف آغاز کردند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
5. #قراسبز در شهر #مشهد استان  #خراسان_رضوی
"کارگروه حفظ محیط زیست" برنامه ای را در قالب بازی برای کودکان در منطقه دره دهبار و غار مغان انجام دادند و پس از آن اقدام به پاکسازی مسیر و همچنین ترویج فرهنگ جمع آوری زباله های شخصی نمودند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
6. #قرارسبز در شهر #لالی استان #خوزستان
اعضا "انجمن دوستداران طبیعت شهرستان لالی" اقدام به جشن تولدی در دل طبیعت وکاشت 30 نهال در پل قدیم شهرستان لالی کردند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
7. #قرارسبز در شهر #خرم آباد استان #لرستان
اعضای "قرارسبز، کمپین کما و انجمن بلوطبان" با حضور در منزل پدر بلوط ایران، مهندس مظفر افشار مراتب قدر دانی خود را نسبت به فعالیت های ایشان ابراز نمودند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
8. #قرارسبز در شهر #گیلانغرب  استان #کرمانشاه
جهانگیر پرخاره، مسیر طولانی را برای مهار آتش سوزی گرماب گواور گیلان غرب را پیمود. دست مریزاد به تمام کسانی که بی مهابا به جنگ اتش جنگل ها می روند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
9. #قرارسبز در شهر #تهران
حمایت از پرندگان، تنوع زیستی و حیات وحش در راستای ترویج فرهنگ نذرهای محیط زیستی "توسط فعالان محیط زیستی و گروه ایرانی سبز"، در منطقه 10 در پانزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب انجام شد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
10. # قرارسبز در شهر #تهران
برنامه ای در خصوص بررسی مشکلات محیط زیستی کوه درکه تهران توسط "انجمن صفیرسبز" انجام گرفت. این گروه همچنین سفری دو روزه به شهر نافچ از توابع شهرکرد، مرکز استان چهار محال و بختیاری داشته است.
قرارهای سبز هفته اول مهر
11. #قرارسبز در شهر #تهران
گروه دانشجویی "مییبریم" که فعالیتهای خود را با تمرکز بر مقوله خودرود اشتراکی در سفرهای شهری آغاز کرده اند، در روز جمعه ۳۱ شهریور به مناسبت روز جهانی بدون خودرو همراه با شهروندان تهرانی در پیاده روی همگانی شرکت کردند و در طول مسیر تلاش کردند مفاهیم کارپول و فرهنگ همسفری را به شرکت کنندگان این رویداد معرفی کنند. در این پیاده‌روی وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران نیز شرکت داشتند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
12. #قرارسبز در شهر #نورآبادممسنی در استان #فارس
 به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، شهروندان این شهر در برنامه ای که توسط انجمن "حامیان طبیعت زاگرس" ترتیب داده شده بود پا به رکاب شدند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
13. #قرارسبز در شهر #فسا استان #فارس
اعضای انجمن "حافظان سبزاندیش" و جوانان فعال فسایی در حمایت از روز جهانی بدون خودرو مسیرهایی از شهر را رکاب زدند.
قرارهای سبز هفته اول مهر
14. #قرارسبز در شهر #اراک استان #مرکزی
به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در همایشی با نام طبیعت پاک هوای پاک، منطقه گردشکری گردو با همت "انجمنهای محافظان طبیعت، سیکا و ادفا" پاکسازی شد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
15. #قرارسبز در منطقه #بمو در استان #فارس
پاکسازی یکی از چشمه های منطقه حفاظت شده پارک جنگلی بمو، با همت انجمن دوچرخه سواری "کافه دوچرخه" انجام گرفت.
قرارهای سبز هفته اول مهر
16. #قرارسبز در شهر #مشکین_شهر استان #اردبیل
پاکسازی پارک جنگلی مشکین شهر توسط گروه مردمی "یاشیل یاشام و حامیان محیط زیست" مشکین شهر انجام گرفت.
قرارهای سبز هفته اول مهر
17. #قرارسبز در شهر #شیروان استان #خراسان_شمالی
بیستمین همایش گروه "طنین پاکبانان شیروان" با پاکسازی بلوار فجر این شهر برگزار شد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
18. #قرارسبز در منطقه #مارگون و #پولادکف در استان #فارس
صد و چهل و سومین برنامه "پاکسازان طبیعت فارس" با فرهنگسازی و پاکسازی در آبشار مارگون و کمپ عشایری پولادکف سپیدان انجام گرفت. خوشبختانه هزینه ورودی که در سه ماهه تابستان از گردشگران و بازدید کنندگان گرفته میشد در راستای حفظ پاکیزگی منطقه استفاده شد و به همین دلیل در این منطقه زباله ای یافت نشد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
19. #قرارسبز در شهرستان #دشتستان استان #بوشهر
به مناسبت 2 مهر روز غار پاک، "هیئت کوهنوردی شهرستان دشتستان" با همراهی و همکاری اداره حفاظت محیط زیست این شهر و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و صداوسیمای بوشهر اقدام به برگزاری مراسم کوه نوردی و غارنوردی و پاکسازی  غار کوریگ دشتستان نموده است.
قرارهای سبز هفته اول مهر
20. #قرارسبز در #شیراز استان #فارس
غارهای شاپور، انگره مینو و همچنین چشمه چنار بمو، توسط "انجمن های کوهنوردان، میثاق قائمیه و فاتح" در استان فارس به مناسبت روز غار پاک،  پاکسازی شد.

21. #قرارسبز در #فیروزآباد استان #فارس
برنامه پاکسازی غار چکه نمدی واقع در ارتفاعات تنگاب فیروز آباد توسط "جمعیت زیست محیطی دوستداران طبیعت و انجمن کوهنوردی شهرستان" و همکاری اداره محیط زیست انجام گرفت.
قرارهای سبز هفته اول مهر
22. #قرارسبز در شهر #مراغه استان #آذربایجان_شرقی
غار هامپوئیل مراغه توسط "محیط بانان و دوستداران محیط زیست" به مناسبت روز جهانی غار پاک پاکسازی شد.
قرارهای سبز هفته اول مهر
23. #قرارسبز در شهر #شیراز استان #فارس
کارگاه یک روزه اهمیت کار گروهی در حاشیه سومین نشست کارگروه های شبکه محیط زیست و منابع طبیعی تشکل های استان فارس با حضور سرپرست اداره کل محیط زیست استان فارس و کارشناس آموزش و مشارکت های مردمی استان فارس برگزار گردید.
قرارهای سبز هفته اول مهر
24. #قرارسبز در شهر #بجنورد استان #خراسان_شمالی
سمن "پیوند مهر بخش اترک" با همکاری انجمن مدیریت سبز ایران اقدام به برگزاری دو کارگاه آموزشی برای شرکت گاز استان خراسان شمالی و شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی نمود.

و اما قرار سبز ویژه این هفته
قرارهای سبز هفته اول مهر
25. #قرار سبز در روستاهای #ماشل_آباد و #لنگا استان مازندران
جشنواره کوچه های روستا با برنامه های متنوع پاکسازی از زباله ها، آموزش، مدیریت پسماند و رنگ آمیزی کوچه با همکاری اهالی دو روستا و شوراهای اسلامی جهت نمایش توانمندی ها و هنر های دستی فراموش شده بانوان روستایی و ایجاد اتحاد بین روستا های ماشل آباد و لنگا که همسایه هستند برگزار شد.

منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین