کد خبر: ۳۴۳۶۳
تعداد نظرات: 2 نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
متخصصان محیط زیستی تهران برای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر پایتخت در حالی ثبت نام کردند که متاسفانه اصلاح طلبان و اصولگرایان نام آنها را در لیست خود قرارندادند.
زیست بوم - سیاسی: متاسفانه كانديداهای محيط زيستی پنجمين دوره شورای اسلامی شهر تهران با توجه به سوابق اجرايی و علمی مرتبط در دو ليست اصلی اصولگرايان و اصلاح طلبان سهمی نداشتند.

این در حالی است که هر دو جناح سیاسی در شعارهای انتخاباتی خود برای تهران سخن از لیست های تخصصی و به دور از سیاست زدگی گفته بودند اما در عمل مشکلات زیست محیطی پایتخت اعم از آلودگی خاک، هوا، آب را ندیدند و همانند قبل لیست ها بیشتر سیاسی بسته شده است. حالا قضاوت با شهروندان تهرانی است که با توجه به حضور و ثبت نام افراد و مدیران متخصص ذیل چرا این افراد در لیست ها دیده نمی شوند؟

انگار شورای شهر تهران کمیسیون محیط زیست شهری ندارد؟ انگار آقایان روزهای پر مخاطره آلودگی هوا را فراموش کرده اند؟ حالا باید فعالان محیط زیست به تنهایی دوباره دغدغه زیست محیطی را به دوش بکشند تا حداقل متخصصان این حوزه وارد شورای شهر پایتخت شوند.

*دكتر اصغر نصيری دكتري محيط زيست (شهردار ٦منطقه در تهران)

*دكتر صدرالدين عليپور دكتری محيط زيست (١٥ سال سابقه مديريت شهری و حوزه محيط زيست مديركل استانی و ستادی سازمان محيط زيست و مشاورر معاون رييس جمهور)
*دكتر مصطفي سليمی دكتری محيط زيست ( ٢٥ سال سابقه اجرايی مديريت شهری شهردار٤ منطقه تهران) 
*دكتر فرهاد پور محمد سخا دكتری محيط زيست  (٢٠ سال سابقه اجرايي مديريت شهری مدير عامل سازمان مديريت پسماند مدير كل ستادی در سازمان محيط زيست)
*مهندس داوود تاجران كارشناس ارشد محيط زيست ( ٣٠ سال سابقه اجرايی در مديريت شهري مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهردار ٣ منطقه تهران استاد دانشگاه)
*دكتر لعبت تقوی دكتری محيط زيست (استاد دانشگاه و مدير گروه آلودگی محيطي و مدير پروژه های زيست محيطی) 
*دكتر فريبا فتحی دكتری محيط زيست (مدير تشكل های زيست محيطی  فعال محيط زيست و كارشناس سازمان محيط زيست)

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی:۰
انتشار یافته: ۲
پژمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۲
0
1
محیط زیست ایران ناموس ماست. همه با هم سید مصطفی هاشمی طبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
0
0
به نظرم این لیست ها یه حور بی عدالتی محسوب میشه. چون کسانی که میتونند با لابی وارد این لیست ها میشن و احتمال رای آوریشون حتی با وجود بی کفایتی بالا میره و کسانی که به صورت مستقل وارد رقابت میشن احتمال رای آوریشون شاید با وجود داشتن کفایت لازم پایین میاد.
چرا تازگی ها مردم کورکورانه فقط به جناح ها نگاه میکنند؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین