کد خبر: ۳۳۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۶
در این مراسم از زحمات حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل سابق محیط زیست استان مرکزی تقدیر و سعید محمودی به عنوان مدیر کل جدید محیط زیست استان مرکزی معرفی شد.
زیست بوم: طی مراسمی با حضور جمعی از معاونان و مدیران سازمان محیط زیست و مقامات استانی استان مرکزی مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مرکزی، سعید متصدی عصر چهارشنبه 22 دی ماه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان مرکزی با بیان این مطلب افزود: پیگیری کاهش آلایندگی هوا از اولویت های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست کشور است.

وی بیان کرد: استان مرکزی بحران های زیادی همچون طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آنفولوآنزا حاد پرندگان را پشت سر گذاشته و اراکک به واسطه مشکلات زیست محیطی نیازمند نگاهی ویژه است.
مدیرکل محیط زیست  جدید استان مرکزی منصوب شد
متصدی اظهار کرد: در سال های اخیر اختصاص بودجه به کلان شهرها، کنترل آلودگی نیروگاه (پتروشیمی، پالایشگاه) و توسعه حمل و نقل در دستور کار بوده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور عنوان کرد: سیاست های سازمان محیط زیست در دولت تدبیر و امید شاهد توفیقاتی بوده و بر این اساس اجازه تخریب این سرمایه ملی از سودجویان گرفته شده است.

متصدی با تاکید بر این امر که سازمان محیط زیست به دنبال تعادل بخشی به فعالیت های خود در همه بخش ها ست، گفت: دست یابی به منفعت اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی نیازمند مسئولیت پذیری همه افراد جامعه است.

وی عنوان کرد: امروز منابع آلودگی در شهرها شناسایی شده که باید برای کاهش ای آلایندگی ها مردم وارد عمل شوند.

متصدی گفت: اگر تنها 10 درصد از میزان مصرف انرژی در ایران کاهش یابد، ۵۰ میلیون متر مکعب که برابر با کسری گاز نیروگاه های کشوراست، جبران می شود .

متصدی تصریح کرد: مسئولیت‌پذیری است که رسیدن به توسعه پایدار، منفعت اقتصادی، منفعت اجتماعی و منفعت زیست‌محیطی را درکنار هم دربرمی‌گیرد، حفظ محیط زیست وظیفه عموم مردم است.

وی خاطرنشان ساخت: امروز با آن که از مضرات سوخت مازوت در نیروگاه ها مطلع هستیم اما آگاهانه باز هم از این سوخت استفاده می شود و به راحتی از این خط قرمز مسئولیت پذیری در برابر محیط زیست عبور می کنند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور ادامه داد: باید بهره برداری صحیح و اصولی از محیط زیست داشته باشیم و این منبع خدادادی را برای نسل های آینده نیز حفظ کنیم.

متصدی گفت: طی دو سال اخیر محیط زیست استان مرکزی با موضوعات متعددی از جمله شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آنفلوآنزای پرندگان مواجه شده و از سوی دیگر این استان و کلانشهر اراک نیاز به توجه ویژه در راستای کاهش آلودگی دارد.

بنا بر این گزارش، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این آیین افزود: محیط زیست یکی از شاخص های ملی و استانی محسوب می شود و بر اساس نظر سنجی دولت و محیط زیست، این مهم پس از اشتغال دومین مطالبه مردم استان مرکزی است.

عزیز فیلی بیان کرد: استان مرکزی به دلیل مسائل خاص زیست محیطی (وجود تالاب میقان) و واحدهای صنعتی بزرگ چالش هایی دارد که این امر دغدغه استان و کشور نیز است.

وی اظهار کرد: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور ایجاد گونه های زیستی مناسب در تالاب میقان پیش بینی شده که امید است به زودی به منظور احیای این تالاب، تخصیص داده شود.

فیلی عنوان کرد: در بحث تامین حق آبه تالاب نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شده که در راستای زنده نگه داشتن تالاب بیشترین سهم به این مهم اختصاص می یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عنوان کرد: حوزه آب ریز تالاب ۵۰۰ هزار هکتار بوده که باید حفظ شود و در این راستا نیز احداث تاسیسات آبی مانند سدهای خاکی در مسیر تالاب در دستور کار نیست.

فیلی بیان کرد: آلودگی هوا دغدغه امروز اراک، ساوه، دلیجان و شازند بوده اما به دلیل تراکم بالای صنایع و جغرافیای شهر اراک تمرکز بیشتری بر این شهر داشته است.
مدیرکل محیط زیست  جدید استان مرکزی منصوب شد

این گزارش می افزاید، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در این مراسم گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در طول تصدی مدیریت محیط زیست استان مرکزی ارائه کرد.
مدیر کل محیط زیست جدید استان مرکزی نیز در مراسم گفت: جغرافیای استان مرکزی و مسائل زیست محیطی استان مورد بررسی قرار گرفته و در مسیر رفع موانع و چالش ها با تکیه بر سیاست های گذشته تلاش می شود.
 سعید محمودی
سعید محمودی افزود: سازمان های مردم نهاد بازوی توانمند دولت در پیگیری مطالبات بخش زیست محیطی هستند با بهره گیری از ظرفیت های آنان می توان آینده روشنی برای کشور ترسیم کرد.

در این مراسم از زحمات حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل سابق محیط زیست استان مرکزی تقدیر و سعید محمودی به عنوان مدیر کل جدید محیط زیست استان مرکزی معرفی شد.
مدیرکل محیط زیست  جدید استان مرکزی منصوب شد
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین