کد خبر: ۳۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵
آیا می دانستید، جزیره آلکاتراز در خلیج سانفرانسیسکو که زندان مخوف آلکاتراز را در خود جای داده، نام خود را از آلباتروس Albatross گرفته است. آلباتروس از زبان اسپانیایی با ریشه عربی گرفته شده است.
زیست بوم: آیا می دانستید، جزیره آلکاتراز در خلیج سانفرانسیسکو که زندان مخوف آلکاتراز را در خود جای داده، نام خود را از آلباتروس Albatross گرفته است. آلباتروس از زبان اسپانیایی با ریشه عربی گرفته شده است.

آیا پرندگان «آلباتروس» را می شناسید. آلباتروس ها پرندگانی از راسته کبوتر دریایی سانان هستند.

این پرندگان با داشتن بال هایی به طول ۱۱ فوت ( ٣/٤) متر دارای بلندترین بال هستند که شباهت زیادی به بال هواپیما دارد.

آلباتروس ها حدود ۲۴ گونه دارد که مرغ دریایی سرگردان، بزرگترین آنها به شمار می رود. آنها به ندرت در خشکی دیده می شوند، مگر برای جفتگیری، تکثیر و تولید مثل.

بنا بر این گزارش، این پرندگان از بال های قوی خود برای سوار شدن بر فراز بادهای اقیانوس استفاده می کنند و می توانند ساعت های طولانی و بدون استراحت و یا حتی بال زدن بر فراز آب های اقیانوس ها شناور شوند.

آلباتروس ها از آب شور دریا می نوشند و حدود پنجاه سال عمر می کنند و برای تولید مثل در جزیره های دوردست کلونی های بزرگی تشکیل می دهند. حاصل هر جفت آلباتروس یک تخم است که به نوبت از آن مراقبت می کنند.
نام یک پرنده زیبا روی مخوف ترین زندان تاریخ
آلباتروس ها برای دریانوردان نام آشنایی هستند، زیرا گاهی به امید یافتن زباله یا پس مانده غذا کشتی ها را دنبال می کنند.

مرغ دریایی آلباتروس در ادبیات جهان، استعاره ای از خوشبختی، سعادت است. خاطره انگیزترین آن مربوط به شعر ملوان پیر ساموئل تيلور كالريج است.

امروزه آلباتروس ها را برای استفاده از پرهایشان در تهیه بالش و یا کلاه های زنانه به شکل گسترده ای شکار می کنند.
نام یک پرنده زیبا روی مخوف ترین زندان تاریخ
حفاری زیستگاه های اسکیموها نیز استخوان های آلباتروس ها را نشان می دهد که حاکی  از آن است که این پرندگان بخش مهمی از رژیم غذایی انسان ها در برهه ای از تاریخ بوده اند.

آیا می دانستید، جزیره آلکاتراز در خلیج سانفرانسیسکو که زندان مخوف آلکاتراز را در خود جای داده، نام خود را از آلباتروس Albatross گرفته است. آلباتروس از زبان اسپانیایی با ریشه عربی گرفته شده است. در زبان عربی به این پرنده «القطرس» گفته می شود.
 نام یک پرنده زیبا روی مخوف ترین زندان تاریخ
منبع: تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین