کد خبر: ۲۳۳۵۰
تعداد نظرات: 3 نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۱
پرندگان از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که می توان آن ها را در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد اما در حالی که ما از دیدن آن ها لذت می بریم شاید آن ها ما را دوست نداشته باشند.
زیست بوم: جغد برفی یکی از پرندگانی است که در شمالی ترین نقاط زمین زندگی می کند. این پرنده بیشتر در منطقه تندرا در قطب شمال دیده می‌شود و یکی از تیزبین ترین و البته بدخلق ترین پرندگان دنیاست.
پرندگان از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که می توان آن ها را در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد اما در حالی که ما از دیدن آن ها لذت می بریم شاید آن ها ما را دوست نداشته باشند.

به گزارش زیست بوم و به نقل از باشگاه خبرنگاران، پرندگان از جمله حیوانات محسوب می شوند که از روی غریزه دست به کارهای خود می زنند و خیلی نمی توان از آن ها انتظار عاقلانه رفتار کردن داشت. از همین رو در صورت احساس خطر دست به کارهای بسیار خطرناکی می زنند.

شاهین دم قرمز
پنج پرنده زیبا اما قاتل در دنیا
یکی از پرندگان بومی آمریکای شمالی است که به عنوان یک شکارچی بسیار مشهور نیز شناخته می شود. این پرنده نزدیک به 2 کیلوگرم وزن دارد و البته در بالای درخت های بلند خانه سازی می کند. اگر لانه اش در منطقه انسان ها باشد آن را تغییر نمی دهد بلکه سعی می کند انسان ها را از آنجا دور کند. از جمله کارهای او حمله های مستقیم به سمت سر و گردن انسان است که باعث مصدومیت های شدید در بدن می شود.

جغد برفی
پنج پرنده زیبا اما قاتل در دنیا
یکی از پرندگانی است که در شمالی ترین نقاط زمین زندگی می کند. این پرنده بیشتر در منطقه تندرا در قطب شمال دیده میشود وزن آن نیز نزدیک به 3 کیلوگرم است. یکی از تیزبین ترین و البته بدخلق ترین پرندگان دنیاست چرا که با دیدن اولین نشانه هایی از تهدید از سوی انسان ها سریعا به سمت سر و صورت حمله می کند. این پرنده می تواند آسیب های جدی به چشمان و صورت وارد کند که جبران آن ها بسیار سخت است.

کرکس بره
پنج پرنده زیبا اما قاتل در دنیا
یکی از پرندگانی که در آلمان دیده می شود و البته هدف اصلی آن نیز بره ها و گوسفند ها هستند اما برای رسیدن به هدفش دست به هر کاری می زند کرکس بره است. این پرنده که وزنی در حدود 3 کیلوگرم دارد حالت هجومی خاصی به خود می گیرد  و البته حملات آن ها مرگبار است. در صورت احساس خطر به سمت سر شیرجه میزنند و نوکشان را وارد سر می کنند این باعث می شود تا سر شکسته و یا حتی مغز اسیب ببیند و باعث مرگ شود.

بوف
پنج پرنده زیبا اما قاتل در دنیا
بوف یا همان جغدهای قهوه ای یکی دیگر از پرندگانی هستند که باید از آن ها بترسیم چرا که می توانند صدمات شدید به ما وارد کنند. این پرندگان درحالی که بسیار آرام به نظر می رسند خطرناک نیز هستند. طبیعت اصلی زندگی آن ها در امریکای شمالی است  و وزن آن نیز 1 تا 2 کیلوگرم است. در صورت احساس خطر با پنجه ها و نوکش حمله های بسیار خطرناکی را انجام میدهد که اسیب های شدید به صورت و سر وارد می کند.

لوون شمالی
پنج پرنده زیبا اما قاتل در دنیا
یکی از گونه پرندگان خطرناک در دنیا است که تا به حال باعث مرگ بسیاری از انسان ها شده است. این پرنده در طول سال بیشتر در نقاط سرد  و شمالی کره زمین زندگی می کند اما در زمستان کمی به جنوب می آید و البته در کنار دریاچه ها زندگی خودش را شروع می کند. و البته در این مدت دریاچه را سهم خود می داند و اگر انسان ها به آن نزدیک شوند. با پنجه های قوی اش مستقیما به قلب ان ها حمله می کند و در مواردی نیز دیده شده است که او قلب را از جایش خارج کرده باشد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی:۰
انتشار یافته: ۳
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۵
0
7
از زیست بوم درج این گونه مطالب نادرست و غیر موثق و عوامانه بسیار بعید است. این گونه اخبار باعث بی اعتمادی به سایت، کاستن اعتبار آن و نیز ترس بیجا از طبیعت و عوارض دیگر میشوند.
چند پیشنهاد:
1- قبل از درج هر خبری و مطلبی از یک کارشناس مطلع در آن زمینه مثلا در این جا از یک پرنده شناس آگاه مشورتی بگیرید.
2- از منابع معتبر خبر و مطلب نقل کنید.
3- حتما منبع مطالب را نقل بفرمایید تا بتوان مسئولیت و اطلاعات بیشتر را از آن جویا شد.
و اما چند اشکال این خبر:
الف - تصویر اول شاهین نیست، احتمالا سارگیه دم قرمز و یا انواعی دیگر باشد. شاهین ها جزء گروه سیاه چشم ها هستند نه زردچشمها
ب- نام اصلی و رسمی تصویر سوم در ایران " هما " است و کرکس ریشدار، کرکس بره و . . . چند اسم دیگر نشان از ناآگاهی یا تنبلی مترجم است. در هیچ منبعی از این حیوان به عنوان شکارچی مطلبی ندیده ام و نیز تصویری در حال شکار. هما لاشخور است و تخصص بیشتر آن نیز استفاده از استخوان و مغز استخوان لاشه است. فقط هم در آلمان نیست و در ایران اسپانیا و ... هم هست. به کتاب پرندگان ایران و راهنمای صحرایی پرندگان ایران مراجعه شود. نقل حمله به گله و بره ها فقط باعث ایجاد و دشمنی بین گله داران و این حیوان خوش یمن و منحصر به فرد (تنها کرکسی که صورتش پر دارد و نیز بیشترین فاصله بین دو سر بال در هنگام پرواز در بین پرندگان ایران) میشود.
ج- در تصویر پنجم اغراق در مطلب به حد اعلی رسیده است. حتی شیر و خرس هم نقل نشده است که بتوانند در یک حمله قلب انسان را از جا در آورند چرا این پرنده میتواند!!!؟ این پرنده اصلا چنگال دارد؟ و اصلا چنگال پرنده چقدر باید تیز و پهن باشد که بتواند به جای خراشیدن همچون دشنه و کاردکی قلب را از جا بکند؟ آیا اذعان دارید که این مطلب عوامانه و بی اعتبار بوده است.
اما باید اذعان داشت که این پیام کلی صحیح است:
نباید نیروی طبیعت و حیوانات را دست کم بگیریم و بسیاری از حیوانات بخصوص در دردفاع از قلمرو و آشیانه بسیار خطرناک میتوانند باشند.
مدیر پایگاه  از تذکری که دادید تشکر و قدردانی میشود

زیست بوم
محمدصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
2
3
شما با این کار دارید نظر مردم رو نسبت به حیوانات عوض میکنید
لطفا این مطلب رو حذف کنید
حنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
0
2
متاسفانه مطلب ضعیفی بود.. پرنده ای که چنگال داره چجوری داره تو آب شنا میکنه؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین