تیتر یک
رفع تصرف ۹۲۷۴ متر مربع از اراضی پارک ملی و پناه گاه حیات وحش بختگان

رفع تصرف ۹۲۷۴ متر مربع از اراضی پارک ملی و پناه گاه حیات وحش بختگان

رییس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان از خلع ید و رفع تصرف اراضی پارک ملی و پناه گاه حیات وحش بختگان خبر داد.
شیوه جریمه و برخورد با تخریب باغات در تهران چگونه است؟

شیوه جریمه و برخورد با تخریب باغات در تهران چگونه است؟

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اعلام کرد که اگر مالکان باغات اقدام به تخریب باغ کنند نه تنها برابر ماده ۴ با مالک برخورد می شود، بلکه مالک باید باغ را مجددا احیا کند.
کوسه‌ها، زیر تیغ تجارت غیرقانونی در یک هفته گذشته بیش از 10 هزار کوسه و باله‌ کوسه از قاچاقچیان کشف شده است

کوسه‌ها، زیر تیغ تجارت غیرقانونی

رئیس سابق گروه بهسازی و توسعه زیستگاه‌های آبزیان در سازمان شیلات: فقط نام چند صیاد به گوش می‌رسد و بعد خبر دستگیری آنها می‌آید اما شرکت‌های بزرگی پشت ماجرای قاچاق کوسه هستند
ورود ایران به دوره ۳۰ ساله خشکسالی رد شد

ورود ایران به دوره ۳۰ ساله خشکسالی رد شد

رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی ضمن رد ورود ایران به دوره ۳۰ ساله خشکسالی گفت: اگر روند افزایش دما و مصرف بالای آب همچنان وجود داشته باشد، شدت و اثرات خشکسالی تشدید می‌شود.
شهرهای ایده آل دوچرخه‌سواران

شهرهای ایده آل دوچرخه‌سواران

تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه به جای خودرو شخصی یکی از راهکارهایی است که بسیاری از دولت‌ها و شهرداری‌ها برای کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک از آن استفاده کرده و می‌کنند. اگرچه استفاده از دوچرخه در شهرهای کوچک و روستاها به مراتب آسان‌تر است اما برخی شهرهای بزرگ اروپا و آمریکا نیز توانسته‌اند از طریق طرح‌های تشویقی، فرهنگی و عمرانی تعداد دوچرخه‌سواران را بالا برده و از این طریق، آلودگی هوا و ترافیک را تا سطح بسیار زیادی پایین بیاورند.
Header
اخبار ويژه
Header
Header
چه سازمانی ذخیره‌گاه ژنتیکی یاسوج را برای ساخت و ساز واگذار کرد؟
پارک جنگلی یاسوج این روزها حال خوبی ندارد. به گفته فعالان محیط‌زیست، برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها نظیر مؤسسه اوج، سازمان امور عشایر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرکت نفت و حتی سپاه در این...
مار دو سر کمیاب شگفتی‌ساز شد+ تصاویر
یک مار موش‌خوار سیاه که وارد هفدهمین سال زندگی خود شده دو سر در حال حاضر یک و نیم متر رشد کرده است. احتمال زنده ماندن این مار یک در صد میلیون تخمین زده شده است.
تالاب‌هایی که کانون گرد و غبار شدند!
دبیر ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت گردوغبار کشور با اشاره به مساحت ۲۷۰ میلیون کیلومتری کانون‌های گرد و غبار در اطراف ایران گفت: خاورمیانه پس از صحرای بزرگ افریقا دومین تولیدکننده بزرگ گرد و غبار...
10 نقطه دیدنی جهان وقتی آلوده باشند! (+عکس)
مرکز هاوس‌فرش (Housefresh) مطالعه ای را انجام داده است که در آن تاثیر دیداری افزایش آلودگی هوا بر 10 مکان برجسته جهان بررسی شده است.
برنامه‌هایی برای روز جهانی مهاجرت ماهیان
مراسم روز جهانی مهاجرت ماهیان که برای اولین بار در سال 2014 برگزار شد، رویدادی یک روزه برای آگاهی رسانی در خصوص اهمیت ماهیان مهاجر آب شیرین و جریان آزاد رودخانه هاست که هر دو سال یک بار گرامی داشته می...
از حیوان‌آزارها بترسید
فیلم‌های زیادی از آزار حیوانات و صدمه‌رساندن به درختان و محیط زیست در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شود. اسیدخوراندن یا پاشیدن آن روی سگ‌ها، شوت‌کردن گربه‌ها مثل توپ فوتبال، کتک‌زدن چارپایان، قطع‌کردن یا...
سه اثر طبیعی و ناملموس منطقه ۵ تهران در فهرست آثار ملی از سوی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفت.
ثبت مشاهده دو گونه جدید در استان همدان
سرپرست حفاظت محیط زیست استان همدان خبر داد:
سرپرست حفاظت محیط زیست استان همدان از ثبت رسمی دو گونه اردک سر سیاه و خارپشت اروپایی شرقی در استان خبر داد.
بمب اتمی که اصفهان را تهدید می‌کند!
مدیرکل سازمان زمین‌شناسی اصفهان: حتی اگر بمب اتم هم در اصفهان بر خورد می کرد خطرش خیلی کمتر از مرگ آبخوان‌های اصفهان بود. وقتی مرگ آبخوان اتفاق می‌افتد، شبیه انسان بیماری است که زندگی‌اش نباتی است.
کارگران در «میانکاله» همچنان مشغول کارند
علیرغم دستور دادستانی مبنی بر ضرورت توقف احداث کارخانه پتروشیمی میانکاله، تصاویر ایسنا نشان می‌دهد که همچنان فعالیت‌هایی توسط کارگران این پروژه در حال انجام است.
فرونشست زمین بیخ گوش تهران
فرونشست در حالی به بیخ گوش تهران رسیده که به گفته رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران باید آستین همتی برای پیدا کردن یک سازمان متولی برای این بحران بالا زد و بعد از آن فکری به حال مهار این پدیده نامیمون کرد.
لزوم کشف گروه های مرجع جدید برای کمک به رفع معضلات محیط زیستی
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد:
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما به عنوان متولیان حفاظت از محیط زیست کشور باید به دنبال کشف گروه های مرجع جدید باشیم که در حل معضلات محیط زیستی به ما کمک کنند.
۷ نکته مهم درباره بازیافت پسماند
مدیریت پسماند یکی از موضوعات محیط زیستی است که همواره با چالش‌هایی در این زمینه داشته‌ایم. برای بازیافت انواع پسماند شیوه‌هایی وجود دارد البته که برخی آن‌ها قابلیت بازیافت ندارند.
فدراسیون فوتبال «فدراسیون دوستدار محیط‌زیست» و عزیزی‌خادم همیار «محیط‌بان» شد
فدراسیون فوتبال به واسطه فعالیت‌های محیط‌زیستی از جمله درج نشان یوزپلنگ ایرانی روی لباس تیم‌ملی فوتبال، از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان «فدراسیون دوستدار محیط‌زیست» معرفی و کارت همیار محیط‌بان به...
هشداری درباره پیامدهای خشکسالی در جامعه ایران
خشکسالی بار بیشتری را بر دوش زنان از نظر مسئولیت هایشان در زمینه مراقبت از خانه وارد می کند. علاوه بر این، مهاجرت مردان عمدتاً جوان، تعادل جنسیتی را در مراکز شهری مخدوش کرده است. گزارش هایی وجود دارد که...
۲میلیارد تن؛ فرسایش سالانه خاک در ایران
سالانه بالغ بر ۲میلیارد تن هکتار فرسایش خاک در کشور رخ می‌دهد این در حالیست که با آبخیزداری می‌توان میزان خسارت بر آب و خاک کشور را کاهش داد.
يوزهاي ايران در آستانه انقراض
در گفت‌وگو با مديرعامل انجمن يوز مطرح شد
درباره مشاهده يوز ماده در زيستگاه جنوبي مستندات علمي و قابل ارجاعي نداريم. تنها گفته مي‌شود آنجا سرگين ماده پيدا شده است. اما در اين باره كه عمر سرگين چقدر بوده اطلاعي نداريم.
9 کاری که هر یک از ما می‌توانیم برای کاهش تغییرات آب و هوایی انجام دهیم
برای کاهش اثرات زیست محیطی خود، غذاهای محلی و فصلی بخرید و محصولاتی را از شرکت‌هایی انتخاب کنید که مسئولانه از منابع استفاده می‌کنند و متعهد به کاهش انتشار گازها و ضایعات خود هستند.
علی سلاجقه کیست؟/ آشنایی با رییس جدید محیط زیست
رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۱۱ مهرماه) از سوی رییس جمهوری منصوب شد. علی سلاجقه که دانش آموخته مهندسی آب است و ریاست سازمان جنگل‌ها را در کارنامه دارد، سکاندار سازمان محیط زیست شد.
ضرب‌الاجل فوری به سازمان اموال تملیکی و گمرک غرب تهران برای امحاء پسماندهای دپو شده و محموله آزبستی
پنجاه وچهارمین کارگروه مدیریت پسماند استان تهران پیش از ظهر امروز و بصورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری تهران و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بررسی پنج دستورکار برگزار...