کد خبر: ۳۷۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
سالانه حدود 200 هزار نفر در ایالات متحده با عوارض ناشی از آنفولانزا – عفونت تنفسی ناشی از ویروس آنفلوانزا، در بیمارستان بستری می شوند.
زیست بوم: به گفته پزشکان در بیشتر موارد، سرماخوردگی مانع از پاسخ ایمنی مورد انتظار بدن به واکسن نمی شود.

این بدان معنی است که تزریق آنفلوانزا نیز به همان اندازه موثر خواهد بود و اگر واکسینه شوید در حالی که سرما می خورید، عوارض جانبی اضافی ندارید.

اگر بیماری خفیف دیگری مانند عفونت سینوسی یا آلرژی فصلی داشته باشید، می توانید واکسن آنفلوانزا نیز بزنید.

اما باید از تزریق واکسن آنفلوانزا همراه با تب جلوگیری کنید

گرچه به طور کلی عفونت واکسن آنفلوانزا همراه با سرماخوردگی یا بیماری خفیف دیگر اشکالی ندارد، اما بهنگام تب یا علائم ناراحتی تنفسی مانند تنگی نفس و ناراحتی قفسه سینه، نباید واکسن بزنید.

اگر هر یک از این علائم را داشته باشید، این احتمال وجود یک بیماری شدیدتر را با عوارض جانبی تزریق آنفلوانزا تشدید می کند.

علاوه بر این، اگر واکسن آنفلوانزا را در حالی که به بیماری شدید دیگری مبتلا هستید، دریافت کنید ممکن است آنقدرها موثر نباشد، زیرا سیستم ایمنی بدن با گذشت زمان کار می کند. از آنجا که واکسن آنفلوانزا با ترغیب بدن به تولید آنتی بادی کار می کنند، اگر سیستم ایمنی بدن در حال کار برای کمک به بهبودی از یک بیماری جدی باشد، ممکن است اثر کامل واکسن را دریافت نکنید.

دلیل دیگر جلوگیری از تزریق آنفلوانزا در صورت تب این است که در صورت داشتن واکنش آلرژیک به واکسن ممکن است علائم را پنهان کند.

اکثر واکنشهای آلرژیک در اولین ساعت دریافت واکسن اتفاق می افتد و شامل علائمی مانند تب شدید، حالت تهوع و دردهای عضلانی است. اگر قبلاً تب کرده اید، تشخیص اینکه آیا واکنش آلرژیک دارید یا خیر دشوار است.در صورت سرماخوردگی یا بیماری خفیف، تزریق واکسن آنفولانزا معمولاً بی خطر است. اما اگر تب یا علائم شدید دیگری دارید، باید چند روز صبر کنید یا قبل از واکسن آنفلوانزا با پزشک خود صحبت کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین