کد خبر: ۳۶۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
پيش از اين البرز زارعي در آتش‌سوزي جنگل‌هاي خاييز، احسان عزيزي در آتش‌سوزي جنگل‌هاي پاوه و 3 جوان كردستاني به نام بلال اميني، ياسين كريمي و مختار خنداني در آتش‌سوزي «بوزين و مرخيل» جان خود را از دست دادند.
زیست‌بوم: پيش از اين البرز زارعي در آتش‌سوزي جنگل‌هاي خاييز، احسان عزيزي در آتش‌سوزي جنگل‌هاي پاوه و 3 جوان كردستاني به نام بلال اميني، ياسين كريمي و مختار خنداني در آتش‌سوزي «بوزين و مرخيل» جان خود را از دست دادند.

پنجمين مدافع زاگرس نيز درگذشتمحمدجواد مختاري از فعالان محيط زيست استان فارس كه حين تلاش براي مهار آتش‌سوزي عرصه‌هاي طبيعي شهرستان ممسني دچار سوختگي شديد شده بود، شامگاه شنبه 14 تير جان به جان‌آفرين تسليم كرد و وداع تلخي را رقم زد.احسان عزیزی

به گزارش عصرایران به نقل از ايمنا، محمدجواد مختاري، جوان ۳۱ ساله‌اي كه به عنوان داوطلب مدافع طبيعت با گروه‌هاي مقابله با آتش منطقه فهليان شهرستان ممسني همراه شده بود به دليل شدت جراحات ناشي از سوختگي جان باخت.

اين جوان روز گذشته با فداكاري براي مهار حريق ارتفاعات منطقه فهليان شهرستان ممسني در استان فارس تلاش كرد و در اين اثنا دچار سوختگي درجه ۲ به ميزان ۸۵ درصد شد.

مختاري، شامگاه شنبه ۱۴ تير ماه در بيمارستان سوانح و سوختگي ابن‌سينا و با وجود تلاش كادر پزشكي اين بيمارستان، دار فاني را وداع گفت و مرگ دلخراشي را براي يكي ديگر از دوستداران محيط زيست رقم زد.

مديركل حفاظت محيط زيست استان فارس در اين خصوص با صدور پيامي درگذشت اين جوان فداكار را تسليت گفت.

حميد ظهرابي در پيام خود آورده است:«خبر جان باختن محمدجواد مختاري هم‌استاني عزيز در اطفاي حريق مناطق آزاد شهرستان ممسني، جوان داوطلب مدافع طبيعت كه براي فرو نشاندن آتش به ارتفاعات منطقه فهليان رفته بود، موجب اندوه براي اينجانب و همكارانم در محيط زيست شد.

از خودگذشتگي، ايثار و فداكاري اين جوان غيور و شجاع تا ابد در قلب و جان مردم اين ديار باقي خواهد ماند و از تلاش بي‌ريا و خالصانه اين عزيزان به نيكي ياد خواهد شد.»

پيش از اين البرز زارعي در پي آتش‌سوزي جنگل‌هاي خاييز، احسان عزيزي تكاور سپاه در آتش‌سوزي جنگل‌هاي پاوه و 3 جوان كردستاني به نام بلال اميني، ياسين كريمي و مختار خنداني در آتش‌سوزي منطقه حفاظت ‌شده «بوزين و مرخيل» جان خود را در راه حفظ محيط زيست زاگرس بخشيدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین