کد خبر: ۳۶۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
معاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده از ماسك‌ را ارزان‌ترين و موثرترين راه در پيشگيري از ابتلا به كرونا خواند و در عين حال گفت: حتي اگر تا دو ماه ديگر واكسن كرونا در اروپا و امريكا توليد شود كه نمي‌شود اما اين واكسن تا يك سال ديگر به دست ما نخواهد رسيد.
زیست‌بوم: معاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده از ماسك‌ را ارزان‌ترين و موثرترين راه در پيشگيري از ابتلا به كرونا خواند و در عين حال گفت: حتي اگر تا دو ماه ديگر واكسن كرونا در اروپا و امريكا توليد شود كه نمي‌شود اما اين واكسن تا يك سال ديگر به دست ما نخواهد رسيد.

به گزارش زیست بوم و به نقل از ايسنا، دكتر عليرضا رييسي با اشاره به اجباري شدن استفاده از ماسك در اماكن عمومي گفت: يكي از مسائل بسيار مهمي كه همه بايد رعايت كنند، بحث فاصله‌گذاري فيزيكي و استفاده از ماسك است كه البته از قبل هم اعلام شده بود. اما با توجه به خيز بيماري كه در كشور آغاز شده و عدم رعايت پروتكل‌ها از سوي برخي هموطنان و بازگشايي برخي از مراكز تجمعي مانند سالن‌ها و... حتما نياز است كه فاصله‌گذاري و استفاده از ماسك را داشته باشيم.

او افزود: اجباري كردن استفاده از ماسك به نوعي احترام گذاشتن به سلامتي طرف مقابل است. با توجه به بررسي‌هايي كه تاكنون در دنيا انجام شده و با توجه به شيوه انتقال ويروس، استفاده از ماسك يكي از موثرترين و ارزان قيمت‌ترين راه‌هاي پيشگيري از انتقال ويروس است؛ به ‌طوري كه اگر دو نفر از ماسك استفاده كنند حتي اگر يكي از آنها مبتلا باشد و در برابر فردي قرار بگيرد كه سالم است، بسته به نوع ماسك مي‌تواند بين ۸۵ تا ۹۵ درصد محافظت انجام دهد.

رييسي ادامه داد: بنابراين ماسك به عنوان يك وسيله ساده و ارزان قيمت مي‌تواند براي انجام فعاليت‌هاي اقتصادي و ادامه زندگي روزمره بسيار كمك‌كننده باشد. البته با رعايت برخي پروتكل‌هاي ديگر. بنابراين با توجه به اينكه بازگشايي‌ها انجام شده و توجه به مسائل اقتصادي و معيشتي اهميت دارد در دنيا هم به سمت بازگشايي‌ها رفتند و از طرفي با توجه به اينكه اين ويروس مدت طولاني با ما خواهد بود و هنوز واكسن آن هم در دسترس نيست و بايد با آن يك زندگي مسالمت‌آميز داشته باشيم، نياز است كه از خودمان و ديگران در برابر اين ويروس محافظت كنيم كه يكي از راهكارهاي موثر استفاده از ماسك است.

برچسب ها: ماسک ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین