کد خبر: ۳۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
فرماندار شهرستان کهگیلویه از مهار آتش سوزی اولیه کوه خاییز خبر داد و گفت: احتمال شعله ور شدن مجدد آتش وجود دارد.
زیست بوم: آتش در ارتفاعات خائیز کهگیلویه فروکش کرده و اکنون هیچ شعله روشنی در این ارتفاعات به چشم نمی‌خورد.
وی با تشریح تلاش‌های صورت گرفته برای خاموش‌کردن شعله‌های آتش در ارتفاعات خائیز کهگیلویه گفت: برای کنترل کامل شروع آتش در امشب، هم‌اکنون حدود ۴۰۰ نیروی انسانی در این ارتفاعات مستقر هستند؛ بالگرد‌ها اکنون در آشیانه گچساران مستقر شده و منتظر شروع فعالیت خود در صورت شروع دوباره آتش در ارتفاعات هستند.

فرماندار کهگیلویه با تاکید براینکه امشب در ارتفاعات خائیز کهگیلویه خواهیم ماند، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگوییم که پایان عملیات خاموش‌کردن شعله‌های آتش در این ارتفاعات است و تا پایان کامل آتش‌سوزی احتمالی، مجبور هستیم در منطقه بمانیم.

اتابک افزود: تیم‌های امدادی، آتش‌نشانی، محیط‌زیست، منابع‌طبیعی، هلال‌احمر، سپاه پاسداران، بسیج و نیرو‌های مردمی اکنون در منطقه حفاظت شده خائیز مستقر بوده و باتوجه به شرایط کنونی نیازی به حضور بالگرد‌ها در این ارتفاعات نیست.

وی از مصدوم‌شدن برخی از امدادگران در زمان خاموش‌کردن شعله‌های آتش در ارتفاعات خائیز خبرداد و یادآور شد: پای یکی از تلاشگران جمعیت هلال‌احمر شکسته و معاون فرماندار نیز دچار مصدومیت شده و اکنون در بیمارستان بستری است.

فرماندار کهگیلویه گفت: آتش‌سوزی از اراضی مرتعی واقع در شهرستان بهبهان استان خوزستان شروع شد و متاسفانه خسارات فراوانی را به منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه وارد کرده است


تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز

تصاویر: آتش سوزی کوه خاییز


منبع: ایرنا
برچسب ها: خائیز ، آتش سوزی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین