کد خبر: ۳۶۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
۱۶۴ طرح اشتغال روستایی استان قزوین که در سامانه کارا ثبت شده‌اند، آماده دریافت تسهیلات بانکی هستند و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.
۱۶۴ طرح اشتغال روستایی در قزوین آماده دریافت تسهیلات استمدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین در کمیته اشتغال پایدار روستایی استان، گفت: برای این تعداد طرح، ۴۵ میلیارد تومان اعتبار بانکی تخصیص داده شده و آماده پرداخت است.

مرتضی علیخانی افزود: از سال گذشته تاکنون یک هزار و ۵۷۹ طرح اشتغال روستایی به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون به ۸۴۹ طرح حمایتی و ۷۳۰ طرح غیرحمایتی تسهیلات پرداخت شده است، گفت: با بررسی دیوان محاسبات فقط ۹ طرح اشتغال در استان با مشکل مواجه شده بود که آمار بسیار ناچیزی نسبت به طرح‌های اشتغال در کل کشور است.

علیخانی میزان کل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را در استان قزوین ۲۶۵ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: ۷۳ درصد تسهیلات در طرح‌های کشاورزی، ۱۴ درصد در حوزه خدمات، هفت درصد در عرصه صنعت و پنج درصد در حوزه سرمایه در گردش پرداخت شده است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین یادآور شد: پرداخت تسهیلات بر اساس تاکیدات دولت باید به طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالا و نیمه تمام اختصاص یابد.

منبع:خبرگزاری برنا

برچسب ها: کارآفرینی ، اشتغال ، قزوین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین