کد خبر: ۳۶۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
جوانان جویای کار استان مرکزی می‌کوشند با بهره‌گیری از دانش‌های نوین و مهارت آموزی مسیر دستیابی به اشتغال را تغییر دهند تا زودتر به هدف برسند .
اشتغال مولد و بارقه‌های جهش تولید در استان مرکزی

حمایت دستگاه های اجرایی و همراهی بانک‌ها در اعطای تسهیلات کم‌بهره می‌تواند نقطه قوت فرآیند اشتغال مولد باشد موضوعی که هرچند مسوولان تلاش کرده اند، بروکراسی آن را کاهش دهند اما هنوز تنگناهایی از جمله قوانین بیمه و مالیات و دستورالعمل‌های مختلف دست انداز پیش روی کارآفرینان در بزرگراه جهش تولید است.

جوانان جویای کار استان مرکزی می‌کوشند با بهره‌گیری از دانش‌های نوین و مهارت آموزی مسیر دستیابی به اشتغال را تغییر دهند تا زودتر به هدف برسند و در این راه، همراهی مدیران اجرایی و تصمیم‌سازان بیشتر از همیشه نیاز است تا زیرساخت‌های جهش تولید محقق شود.

نیم نگاهی به افق اشتغال در کشور و از جمله استان مرکزی نشان می دهد که امروز زایش اشتغال و کارآفرینی فقط منحصر به شهرها نیست و روستا نیز به کانون های تولید و ارزش‌آفرینی اقتصادی تبدیل شده‌اند و کارآفرینان با بهره‌گیری از ظرفیت روستایی می‌کوشند چرخ تولید را در محیط‌های روستایی به گردش درآوردند.

سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی روستایی نوید بخش توسعه اقتصادی استان مرکزی

استاندار مرکزی معتقد است: سه هزار و ۵۰۰ فرصت اشتغال روستایی با پرداخت ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در نقاط روستایی این استان چشم انداز روشنی در دست یابی به مولفه‌های جهش تولید است.

سید«علی آقازاده» افزود: تبدیل روستاها به کانون اشتغال ضروری است و باید این مهم با حمایت مسوولان و بانک ها جامه عمل بپوشد.

وی خاطر نشان کرد: با تسهیل اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید ظرفیت‌های روستایی در حوزه اشتغالزایی بارور شود تا ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بستر تولید ثروت نیز فراهم شود.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال در روستاها باید به گونه‌ای باشد که زمینه افزایش و ماندگاری جمعیت در این مناطق را رقم بزند.
استاندار مرکزی توسعه اشتغالزایی در رشته‌های صنایع دستی روستاها را از جمله راهکارهای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی در روستاها دانست و ادامه داد: با ایجاد نمایشگاه ها و بازار فروش منطقه‌ای می‌توان ضمن ایجاد اشتغال در مناطق روستایی زمینه افزاش درآمد اقتصادی را فراهم کرد.

آقازاده گفت: برخی بانک ها در زمینه جذب تسهیلات اشتغال اقدامات مناسبی داشته‌اند و برخی دیگر نیازمند تلاش بیشتری در این زمینه هستند.
استاندار مرکزی افزود: از آغاز طرح حمایت از اشتغال روستایی در استان مرکزی سه هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال طرح اشتغال روستایی به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال مصوب، ۲هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال انعقاد قرارداد و ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی ادامه داد: با پرداخت ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بیش از سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در نقاط روستایی استان مرکزی ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: ۱۲ هزار میلیارد ریال سال ۹۷ از محل اعتبارات رونق تولید به این استان اختصاص یافت که ۱۵ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال این اعتبارات در استان جذب شد.

منبع:جماران

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین