کد خبر: ۳۶۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
با توجه به شیوع بیماری کرونا، پارک علم و فناوری خلیج فارس به منظور کاهش آسیب وارده بر کسب و کارها، بسته حمایتی ویژه واحدهای مستقر در پارک و مراکز رشد تابعه در نظر گرفته است.
واحدهای فناور بوشهر در بحران کرونا مورد حمایت ویژه قرار گرفتند
حبیب رستمی بیان کرد: تخفیف ۵۰ درصدی اجاره بهای ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۹۹ واحدهای فناور و تعویق بازپرداخت تسهیلات معوق آنها تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹، پیگیری برای دریافت فوری تسهیلات واحدهای فناور از صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق کارآفرینی امید از جمله این حمایت‌ها است.

رستمی ادامه داد: حذف محدودیت‌های آیین نامه‌ای مربوط به الزام شرکت‌های مستقر به حضور تمام وقت کارکنان و پیگیری و هماهنگی برای تامین مواد اولیه شرکت‌ها از دیگر اقدام‌های صورت گرفته برای حمایت از کسب و کارها در شرایط شیوع بیماری کرونا است. وی افزود: کمک به تسهیل صدور مجوزهای قانونی در سطح ملی و استانی برای واحدهای فناوری داوطلب در حوزه محصولات و خدمات مرتبط با ویروس کرونا، هماهنگی و نشست با ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان برای تسهیل فرآیندهای تولید واحدهای فناور، کمک به اطلاع رسانی و معرفی محصولات شرکت‌ها از طریق صداوسیما، خبرگزاری‌ها و کانال‌های ارتباطی پارک علم و فناوری خلیج فارس از دیگر برنامه‌های حمایتی برای واحدهای فناور است.

رستمی، ضدعفونی کردن مداوم محیط های اداری و عمومی واحدهای فناور برای اطمینان بخشیدن به فناوران و ادامه فعالیت‌های واحدهای فناور، اختصاص فضای کارگاهی با شرایط ویژه به شرکت‌های تولید کننده محصولات مرتبط با کرونا و کمک به بازاریابی محصولات و تجهیزات تولیدی را از دیگر برنامه‌های اجرایی شده برای واحدهای مستقر در پارک و مراکز رشد تابعه عنوان کرد. رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر همچنین به اقدام‌های آموزشی انجام شده برای پایداری کسب و کارها در شرایط خاص مقابله با کرونا ویروس جدید اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری نشست‌های مشاوره تخصصی، کارگاه آموزشی و دفاع برنامه‌های کاری(BP) واحدهای فناور به صورت ویدئوکنفرانس از دیگر اقدام‌های پارک علم و فناوری خلیج فارس برای حمایت از واحدهای فناور استان بوشهر است.

منبع:خبرگزاری جماران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین