کد خبر: ۳۶۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: افرادی که به‌واسطه کرونا از نظر اقتصادی آسیب‌دیده و یا شغل خود را از دست داده‌اند به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوند تا از تسهیلات قرض‌الحسنه برای رونق کسب‌وکار خود استفاده کنند.
قزوینی‌های آسیب‌دیده از کرونا به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوندمنوچهر حبیبی با بیان اینکه این تسهیلات از محل اعتبارات هدفمندی و همچنین با همکاری صندوق کارآفرینی امید تأمین‌ شده، اظهار داشت: این افراد متناسب با میزان آسیب اقتصادی از 50 میلیون تا 100 میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره بانکی دریافت می‌کنند.

وی افزود: کمیته‌ای در این زمینه تشکیل‌شده تا افراد نیازمند و آسیب‌دیده از بیماری کرونا شناسایی شوند و چگونگی پرداخت این تسهیلات نیز به آن‌ها توسط همین کمیته مشخص خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌دیده به‌واسطه ویروس کرونا بسته‌های متعددی را طراحی کرده که به‌تناسب حال افراد، تحویل مردم داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این ویروس از اواخر اسفندماه سال گذشته در استان قزوین شیوع پیدا کرد و انتشار سریع این بیماری موجب ضرر و زیان برخی از مشاغل و افراد شد، عنوان کرد: به همین سبب این افراد از نظر میزان آسیب اقتصادی بر اثر کرونا دسته‌بندی شدند تا بسته‌های حمایتی و تسهیلات دولتی عادلانه بین آن‌ها تقسیم شود.

حبیبی با اشاره به اینکه اقشار آسیب‌دیده مبلغ 10 میلیون ریال یارانه به عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند خاطرنشان کرد: این افراد بدون اینکه ضامن داشته باشند و یا برای اخذ وام به بانک مراجعه کنند این مبلغ را دریافت می‌نمایند این در حالی است که باز پرداخت این تسهیلات نیز پس از بین رفتن این بیماری و هرماهه به مدت سه سال به‌صورت کسر مبلغ 35 هزار تومان از یارانه آن‌ها انجام می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه بیش از 6 هزار و 500 نفر در سامانه بیمه بیکاری کرونا ثبت‌نام کردند، خاطرنشان کرد: در روزهای آتی نیز هیئت‌ها و کمیته‌های مرتبط این افراد را رصد کرده تا افرادی که مشمول بیمه بیکاری می‌شوند بتوانند از این تسهیلات نیز استفاده کنند.

وی افزود: دولت برنامه جامع و کاملی در این زمینه دارد تا بتواند از اقشاری که به‌واسطه کرونا آسیب‌دیده‌اند حمایت کرده و بخشی از ضرر آن‌ها را نیز جبران کند.


منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین