کد خبر: ۳۶۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
رئیس مجمع خیرین سلامت قائمشهر با بیان اینکه ما از آذر ماه سال گذشته در محوطه ساختمان مرکز فنی و حرفه‌ای قائمشهر یک کافه‌ای را برای جوانان جویای کار ایجاد کردیم، گفت: در این کافه فقط نشست گفتمان‌های کارآفرینی برای ایجاد اشتغال شکل می‌گیرد.
راه اندازی
غلامرضا میرزایی با بیان اینکه وضعیت اشتغال شهرستان قائمشهر بحرانی بوده است، اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است پس از رفع بیماری کرونا بحث معضلات اجتماعی نظیر طلاق، خودکشی و غیره افزایش خواهد یافت. 

وی تصریح کرد: برای عبور از این بحران تصمیم بر این شد که در حوزه اشتغالزایی بیشتر فعالیت کنیم و در پی آن مرکز مشاوره کارآفرینی در شهرستان قائمشهر در پشت سازمان فنی و حرفه‌ای این شهرستان و سامانه‌ای را در خود سایت مرکز فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی کردیم.

رئیس مجمع خیرین سلامت قائمشهر در خصوص تشکیل انجمن کارآفرینی استان چنین بیان کرد و گفت: در این انجمن همه کارآفرینانی که در مازندران از بهشهر تا تنکابن وجود دارند به سرپرستی این انجمن در مرکز فنی و حرفه‌ای قائمشهر مدیریت می‌شوند  و در این خصوص نگاه ما این است که در ابتدا کار تخصصی اشتغال برای قائمشهر انجام شود.

میرزایی ادامه داد: یک نگاه کلی هم برای این استان در حوزه اشتغال داشته باشیم که این موضوع با اطلاع رسانی به مردم می‌تواند موضوع خوبی باشد تا استان مازندران از این بحران اجتماعی نجات پیدا کند.  

وی تاکید کرد: ما در این استان ظرفیت‌های مختلفی را می‌شناسیم که در قالب مشاغل خانگی، کشاورزی، خدمات و گردشگری و غیره  هستند و همه آن‌ها را شاخه بندی کرده تا برای آن‌ها اشتغال ایجاد کنیم.

رئیس مجمع خیرین سلامت قائمشهر با اشاره به اینکه برای شناسایی ظرفیت کارافرینی استان نشستی را با کمیته امداد، هلال احمر و بهزیستی برگزار کردیم، خاطرنشان کرد:  نتیجه این نشست بر این شد که خانم‌ها و خانوارهای مددجویی که تحت پوشش بهزیستی هستند بتوانند با گرفتن یک وام از تحت پوشش خارج شوند.

میرزایی یادآور شد: در این خصوص لازم است نهادهای دیگری هم ورود پیدا کنند و ظرفیت شهر را به خوبی بشناسند تا بتوانیم با معرفی این نهادها شغل پایداری را برای جوانان و حتی مددجویان این استان ایجاد کنیم.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین