کد خبر: ۳۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
بیش از 65 میلیارد ریال برای کارآفرینی روستایی در زمینه مشاغلی چون تراشکاری، صنایع دستی، گردشگری، معدنی و دامداری پرداخت شد.
کارآفرینی در مناطق روستایی استان مرکزیمسئول صندوق کارآفرینی امید خمین با بیان اینکه ۶۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال معادل ۳۲ درصد از کل تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان پارسال از سوی این صندوق پرداخت شد، گفت: تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در زمینه مشاغلی چون تراشکاری، صنایع دستی، گردشگری، معدنی و دامداری پرداخت شد.

 نوروزی  افزود: این میزان تسهیلات در قالب ۱۸ طرح پرداخت  و منجربه ایجاد ۵۶ شغل مستقیم شد.

وی گفت : تسهیلات مذکور برای ایجاد کارآفرینی در مناطق روستایی اسدآباد، فرج آباد، قیدو، خراوند، میشیجان، کوکه، ازنوجان، زورقان و ناحیه صنعتی شهابیه، هشمتیه، سیف‌الدین، خلیل‌آباد و حاجی‌آباد پرداخت شد.

مسئول صندوق کارآفرینی امید خمین افزود : هر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداختی این صندوق یک اشتغال مستقیم فراهم می‌کند و محدودیت اعتبار در این راستا وجود ندارد و در صورت تصویب طرح‌ها، اعتبار شناور جذب و تسهیلات پرداخت می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات در مناطق روستایی سبب کاهش مهاجرت از این مناطق می شود و زیرساخت های اشتغال و حضور جوانان در روستا را فراهم می کند، افزود: اشتغال ایجاد شده در روستاهای خمین به ویژه در زمینه گردشگری و بوم گرگردی بستر درآمدزایی برای روستا و شهرستان را فراهم کرده است.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین