کد خبر: ۳۶۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
خسارات ناشی از زلزله در کرمانشاه باعث شد،مسئولان و مقام‌های دولتی با همراهی سازمان‌های مردم نهاد از همان روزهای نخست، تلاش کردند تا به افراد آسیب‌دیده و زنان کمک کنند تا از شرایط سخت گذر کرده و به زندگی عادی خود بازگردند.

آبان ماه گذشته بود که خسارات ناشی از زلزله در کرمانشاه باعث شد زندگی بسیاری از افراد به خصوص ساکنان شهرستان سرپل ذهاب تغییر کند. مسئولان و مقام‌های دولتی با همراهی سازمان‌های مردم نهاد از همان روزهای نخست، تلاش کردند تا به افراد آسیب‌دیده و زنان کمک کنند تا از شرایط سخت گذر کرده و به زندگی عادی خود بازگردند.

امسال در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر فرصت به وجود آمده بود تا زنان کارآفرین و ساکنان مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بتوانند محصولات تولید شده بومی خود را در معرض نمایش بگذارند. زهره رستمی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه از فروش محصولات تولید شده توسط زنان سرپرست خانوار و زنان آسیب دیده از زلزله خبر داد و گفت: «امسال، با همراهی انجمن هایی چون انجمن زنان کارآفرین، محصولات سنتی و بومی تولید شده توسط ۵۰ تا ۶۰ زن سرپرست خانوار و زنان مناطق سیل زده در غرفه‌های مختلف سازمان‌های مردم‌ نهاد به فروش گذاشته شد. با فروش محصولات تولید شده توسط زنان آسیب‌دیده و سرپرست خانوار در واقع انگیزه و اعتماد به نفس آنان را بالا می‌بریم.»

زهره رستمی با اشاره به اینکه امسال تمامی غرفه‌های استان کرمانشاه در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر به زنان و محصولات تولید شده توسط آنان اختصاص یافته بود گفت: «عرضه محصولات تولیدی زنان کرمانشاه با استقبال فراوان از سوی بازدیدکنندگان این نمایشگاه همراه بود. امروز زنانی که در روزهای اول زلزله  شرایط روحی نامناسبی داشتند به کارآفرینانی بدل شده اند که باور دارند می‌توانند با دیگر تولیدکنندگان رقابت کنند. با توجه به تلاش‌های  این زنان درصدد هستیم دستاوردهای آنان را در هفته دولت در نمایشگاهی در کرمانشاه نیز عرضه کنیم و مطمئن باشید همه تلاش خود را خواهیم کرد که تا سال آینده، انگیزه و اعتماد به نفس این زنان توانمند را بالا نگه داشته و با محصولات بهتر و باکیفیت‌تر در نمایشگاه حضور داشته باشیم.»

منبع:رسانه اندیشه زن

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین