به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۳۶۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
در حال حاضر ما نیاز داریم که اطلاعات و جزئیات مربوط به توافق بین دولت و مجلس با توجه به مصوبات، در این حوزه عملیاتی شود ضمن اینکه هفته آینده جمع‌بندی راجع به این موضوع در مجلس انجام می‌شود.
محمدرضا پورابراهیمی پیش از ظهر سه‌شنبه در جمع اصحاب رسانه به برگزاری نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزیر اقتصاد طی هفته آینده اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به شرایط پیش آمده در اثر شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای کمک به رفع مشکلات بیمه‌ای، مالیاتی و تعهدات بانکی واحدهای اقتصادی و کسب و کار افراد جامعه این نشست برگزار خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر ما نیاز داریم که اطلاعات و جزئیات مربوط به توافق بین دولت و مجلس با توجه به مصوبات، در این حوزه عملیاتی شود ضمن اینکه هفته آینده جمع‌بندی راجع به این موضوع در مجلس انجام می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در روز شنبه نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون نحوه حمایت از کسب و کارها و همچنین نامه‌های بانک مرکزی در ارتباط با تأمین منابع و مشکلات به وجود آمده برای واحدهای صنفی و نیز واحدهای اقتصادی در راستای تعطیلی مراکز و عدم امکان ارائه خدمات و کالاها با وزیر اقتصاد خواهیم داشت.

پورابراهیمی تصریح کرد: ما به دنبال کمک به مشاغل و حرفه‌های غیر دولتی که در اثر انتشار ویروس کرونا دچار آسیب شده‌اند، هستیم؛ لذا به زودی بخشنامه‌ها و ابلاغیه‌هایی با هدف حمایت از مجموعه فعالیت‌های اقتصادی را پیگیری خواهیم کرد تا هر چه سریع‌تر ابلاغ شوند و کمک‌های لازم برای این مجموعه‌ها را بر اساس شدت تاثیرپذیری که این واحدها در اثر ویروس کرونا متحمل شده‌اند را دنبال خواهیم کرد.

وی یادآور شد: ما در حال پیگیری مباحث مطرح شده در حوزه بانکی، تعهدات مربوط به چک‌ها و همچنین تأمین منابع مالی جدید که در حوزه‌های مالیاتی مثل تخفیف‌ها، بخشودگی جرایم ناشی از تأخیر در پرداخت تعهدات و نیز در حوزه تأمین اجتماعی که شامل سهم تعهدات کارفرما و کارگر می‌شود، هستیم تا در شرایط سخت فعلی کشور بتوانیم در حوزه کسب و کارها حمایت‌های لازم را انجام دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین