کد خبر: ۳۶۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

برنامه ساعت زمین سال ۲۰۱۹ که مصادف با ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ است، با مشارکت گسترده خانواده شهرداری جهت کاهش مصرف انرژی، پررنگ‌‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شهرداری تهران برای نهمین سال متوالی، برنامه بین‌‌‌‌ المللی ساعت زمین را در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۹ مصادف با ۱۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به وقت محلی ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌‌کند.

طرح ساعت زمین به عنوان یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت هر ساله اجرا می‌شود. خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

«ساعت زمین» نخستین بار توسط روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷، زمانی مطرح شد که ۲.۲ میلیون نفر از ساکنان سیدنی اقدام به خاموش کردن چراغ‌های غیر ضروری کردند. به دنبال این اقدام سیدنی، بسیاری از شهر‌های دیگر جهان، این رویداد را به تصویب رساندند.

نخستین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال ۱۳۹۰ و با خاموشی چراغ‌های برج میلاد در تهران انجام شد. بر همین اساس هر سال به این مناسبت شهر‌های ایران به این اقدام پیوستند و سیستم روشنایی خود را به مدت یک ساعت خاموش کردند.

گفتنی است؛ شعار برنامه امسال (تغییر شیوه زندگی با کاهش مصرف و استفاده مجدد) است
برچسب ها: ساعت زمین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین