کد خبر: ۳۶۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
خاموشی برج میلاد
همزمان با رویداد جهانی «ساعت زمین» چراغ های برج میلاد تهران نیز ساعت 20:30 شامگاه شنبه برای مدت یك ساعت خاموش شد.

برج میلاد در همراهی جهانی با ساعت زمین خاموش شدهمزمان با رویداد جهانی «ساعت زمین» چراغ های برج میلاد تهران نیز ساعت 20:30 شامگاه شنبه برای مدت یك ساعت خاموش شد.

ساعت زمین یك رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است كه در آن ساعت 8:30 تا 9:30 شامگاه سی‌ام مارس برابر با 10 فروردین افراد سراسر جهان به مدت یك ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الكترونیكی غیر ضروری را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی، خاموش می‌كنند.

صندوق جهانی طبیعت، بزرگترین اتحادیه بین‌المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است كه در سال 1961 میلادی در سوئیس تأسیس شد.

این رویداد نمادین برای نخستین بار در سال 2007 میلادی از استرالیا آغاز شد و در آن صندوق جهانی طبیعت 2.2 میلیون نفر را برای حمایت از اقدامات مربوط به تغییرات آب و هوا تشویق كرد كه چراغ‌های غیر ضروری را به مدت یك ساعت خاموش كنند.

پس از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در این جهت چراغ‌های برج ایفل در پاریس،‌ برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، كاخ باكینگهام در لندن،‌ تماشاخانه كولوسئوم در رم و كاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یك ساعت خاموش می‌شوند.

در ایران نیز همراهی با این رویداد جهانی از سال 1391 آغاز شده و هر سال علاوه بر برج میلاد، برج آزادی و پل طبیعت در تهران، سی و سه پل اصفهان، پل سفید اهواز و دیگر نمادهای شهرهای بزرگ در كشور، چراغ های خود را در این زمان به مدت یك ساعت خاموش می كنند.

در همین راستا، روابط عمومی دانشگاه تهران نیز با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد كه این دانشگاه به‌ عنوان «نماد آموزش عالی كشور» در رویداد بین‌المللی محیط زیستی ساعت زمین مشاركت می‌كند و همگام با این رویداد مهم جهانی، سردر اصلی دانشگاه تهران و پردیس مركزی دانشگاه در «ساعت زمین» خاموش می شود.

تمام افراد و سازمان هایی كه در این رویداد شركت می‌كنند یك هدف مشترك دارند و آن آینده‌ای سازگار با محیط زیست است.

تغییرات اقلیمی و از دست دادن طبیعت دو تهدید بزرگ محیط زیست است كه برای حل آن كمك تمام ساكنان زمین مورد نیاز است و هر فردی كه در رویداد ساعت زمین یا جنبش‌هایی به این شكل شركت می‌كند، آمادگی خود را برای كمك به محیط زیست اعلام كرده است
منبع: ایرنا
برچسب ها: برج میلاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین