به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۳۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
سومین همایش لژیونرهای کسب و کار:
سومین همایش لژیونرهای کسب و کار با محوریت کشاورزی ارگانیک و فرصت های نوین برای فعالان تجاری، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان پنجشنبه 3 بهمن ماه 1398 در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش زیست بوم پیرو امضای توافق نامه های توسعه همکاری‌ در مورد استانداردها و تجارت مواد غذایی بین ایران و اتحادیه اروپا، سومین همایش لژیونرهای کسب و کار با محوریت محصولات ارگانیک در تهران برگزار خواهد شد. در این همایش کارشناسان اتحادیه اروپا گزارش مطالعات زمینه‌های همکاری در حوزه‌های مختلف کشاورزی با ایران را ارائه می‌کنند.

کارشناسان اتحادیه اروپا در زمینه تولید محصولات ارگانیک در ایران مطالعاتی را با همکاری نهادهای مختلف انجام داده اند که اولین قدم برای ارتقای استانداردهای ایران در حوزه محصولات ارگانیک محسوب می شود. مقررات زدایی و تسهیل راههای صادرات، توسعه کشت ارگانیک از مواردی است که در این نشست یک روزه بررسی خواهد شد.

محصولات ارگانیک فرصت نوین تجارت خارجی

اتحادیه اروپا بزرگترین بازار محصولات ارگانیک در جهان است و تقاضا برای این محصولات بیشتر از عرضه است، به همین دلیل اتحادیه نیازمند واردات است. این اتحادیه معمولاً به تجارت آزاد کشاورزی تأکید دارد و به محصولات ارگانیک اهمیت می‌دهد.

شایان ذکر است پیش از این در قالب نشست همکاری های مشترک ایران و اتحادیه اروپا نشست های مشترکی با فعالان بخش خصوصی، نمایندگان تشکل ها و اتحادیه های کشاورزی، اتاق بازرگانی ایران و نیز وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و صنعت معدن، تجارت، دادگستری و برگزار شده است.


منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین