کد خبر: ۳۶۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
دو کارگاه آموزشی روزنامه‌نگاری محیط‌زیست و فعالیت در فضای‌ رسانه‌ای برای گروه خبرنگاران و تکنیک‌هاي اثربخشي رسانه‌اي براي فعالان محيط‌زيست و اعضای تشکل‌های حوزه محیط‌زیست در اصفهان برگزار شد.
زیست بوم: دو کارگاه آموزشی روزنامه‌نگاری محیط‌زیست و فعالیت در فضای‌ رسانه‌ای برای گروه خبرنگاران و تکنیک‌هاي اثربخشي رسانه‌اي براي فعالان محيط‌زيست  و اعضای تشکل‌های حوزه محیط‌زیست در اصفهان برگزار شد.

به گزارش«پارما» از اداره آموزش و مشارکت های مردمی حفاظت محیط زیست استان اصفهان، این دو کارگاه با ارائه و تسهیلگری دکتر احسان محمدی مدرس دانشگاه و فعال رسانه حوزه محیط‌زيست کشور و با حضور تعدادي از مديران مسئول، خبرنگاران رسانه‌هاي استان و  فعالان رسانه‌ای عضو سازمان‌های  مردم نهاد حوزه محیط‌زیست در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تشکیل شد.

در کارگاه روزنامه‌نگاری محیط زیست ویژه خبرنگاران، مطالبی همچون اهمیت محیط‌زیست در کشور، اولویت مباحث محیط‌زیستی و آلودگي‌هاي زيست‌محيطي  مطرح شد و شرکت‌کنندگان در این دوره با اصول و مبانی خبرنویسی محیط‌زیستی، آفات فقدان سواد رسانه‌ای و اخبار محیط‌زيست آشنا شدند.
احسان محمدی
همچنین در بعد ازظهر پنجشنبه کارگاه دیگری با عنوان تکنیک‌های اثربخشی رسانه‌ای برای اعضای سازمان‌هاي مردم نهاد زيست محيطي برگزار شد.

در اين کارگاه نيزبه شيوه‌هاي اطلاع رساني و مطالبه‌گري موثر، حضور اثربخش در رسانه‌ها براي افزايش مطالبات زيست‌محيطي و... اشاره شد.

گفتنی است با توجه به ابعاد گسترده مطالبات زیست‌محیطی استان، انعکاس تخصصی اخبار و رویدادهای محیط زیستی يکي از نيازهاي اساسي استان به شمار مي‌رود و اميد است با برگزاري اين کارگاه که با هدف دانش‌افزايي و توانمندسازي اعضای سازمان‌های مردم نهاد و خبرنگاران استان برگزارشد، این مهم مرتفع شود.

احسان محمدی

احسان محمدی
احسان محمدی


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین