کد خبر: ۳۶۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال و ایده های نو این حوزه مورد توجه جدی این ستاد قرار دارد و ایجاد صندوق پژوهش و فناوری صنعت گیاهان دارویی با هدف ایجاد رونق بیشتر در حال بررسی است .
زیست بوم: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال و ایده های نو این حوزه مورد توجه جدی این ستاد قرار دارد و ایجاد صندوق پژوهش و فناوری صنعت گیاهان دارویی با هدف ایجاد رونق بیشتر در حال بررسی است .

محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال و ایده های نو این حوزه مورد توجه جدی این ستاد قرار دارد و ایجاد صندوق پژوهش و فناوری صنعت گیاهان دارویی با هدف ایجاد رونق بیشتر در حال بررسی است .

وی افزود: شرکت های دانش بنیان ویژگی های خاصی دارند که آنها را از بنگاه های اقتصادی عادی متمایز می سازد، به همین دلیل لازم است تا در ابتدی راه به شکل هوشمند  از این شرکت ها حمایت های متناسب لازم صورت گیرد تا بتوانند با توان بیشتری بر مشکلات فائق آیند .

عصاره تصریح کرد: نگاه یکپارچه و زیر ساختی به سرمایه گذاری در ایده ها و پروژه های با ریسک بالا  و خلاقانه ، نیازمند ایجاد ابزارهای مناسب است ،صندوق های پژوهش و فناوری تخصصی می توانند با ارائه سبدی گسترده از زیر ساخت های حمایتی از جمله سرمایه گذاری جسورانه (vc) ، ضمانت نامه ها ، اعتبار سنجی تخصصی ، کمک شایانی به زیست بوم نوآوری و کار آفرینی ارائه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین