کد خبر: ۳۶۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صندوق نوآوری و شکوفایی خواست ضمن ارتباط گیری با شرکت های واقعی دانش بنیان، اجازه رشد به شرکت های صوری این حوزه را ندهد تا به سبب آن نوعی بی اعتمادی در این زمینه ایجاد نشود.
زیست بوم: محمدابراهیم رضایی نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی به نقش و جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: این صندوق به دلیل جایگاهی که در این زمینه دارد باید به خوبی مورد حمایت قرار گیرد.

وی در ادامه در توصیه‌ای به صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق به راحت‌ترین وجه ممکن باید با شرکت‌های واقعی دانش بنیان ارتباط گرفته و اجازه ندهد تا شرکت‌های صوری تحت عنوان شرکت دانش بنیان رشد کنند که این مسأله می‌تواند بی‌اعتمادی به این شرکت‌ها را افزایش دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر سهولت بخشیدن به پروسه اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: اگر زیاد سخت‌گیری کنیم حق مطلب ادا نمی‌شود و رشد این شرکت‌ها آنگونه که توقع داریم پیش نمی‌رود.

رضایی افزود: نباید پیچ و خم‌های زیادی پیش روی شرکت‌های دانش بنیان قرار داد. باید بدانیم که بزرگترین سرمایه شرکت‌های دانش بنیان، علم آنهاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده خمین در مجلس در ادامه، توصیه‌ خود به شرکت‌های دانش بنیان را اینگونه بیان کرد: این شرکت‌ها باید با بخش خصوصی به ویژه در حوزه صنعت ارتباط بگیرند تا ضمن فروش محصولاتشان، فعالیت‌هایشان وسیع‌تر شود.

وی همچنین به تاثیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در گذر کشور از تحریم‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان اگر مورد توجه قرار گیرند و حمایت شوند در بسیاری از منابع که در کشور هزینه می‌شود، صرفه‌جویی خواهد شد. شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند اقتصاد کشور را نجات داده و ما را از گرفتاری‌های پیرامون موضوعات اقتصادی برهانند.

رضایی تصریح کرد: از مسؤولان کشور تقاضا داریم مقداری به نحوه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان آشنا شوند. گاهی اوقات یک شرکت دانش بنیان می‌تواند به اندازه یک وزارتخانه درآمد داشته باشد‌.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر رو به رشد بوده یا خیر، گفت: بله، روند رو به رشد بوده است، به خصوص در یکی دو سال اخیر این رشد کاملا احساس شده است. این شرکت‌ها در سال‌های اخیر بسیار رشد کرده‌اند و در حال حاضر انگیزه خوبی برای فعالیت آن‌ها وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین