کد خبر: ۳۶۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
برنامه سی و هفتمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع "روش های نوین حفاظت از تنوع زیستی"، روز دوشنبه 30 اردیبهشت از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.
زیست بوم: برنامه سی و هفتمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط‌زیست با اختصاص به موضوع "روش های نوین حفاظت از تنوع زیستی"، روز دوشنبه 30 اردیبهشت از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش زیست بوم و به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، باقر نظامی، عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست، مبحث "روش های نوین حفاظت از تنوع زیستی" را تشریح می کند.

آرش یوسفی با اشاره به نامگذاری روز جهانی تنوع زیستی در 22 مه همزمان با 1 خرداد، گفت: با توجه به این که تنوع زیستی سرمایه ای عمومی و متعلق به همگان است، متأسفانه بشر با سوء رفتار در طبیعت، زمینه انقراض تنوع زیستی و نابودی زیستگاه ها را ایجاد کرده که مشکلات فراوانی برای ادامه حیات و بقا در زمین به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که به تازگی منتشر شده است بشر تأثیر ویرانگری بر خشکی‌،‌ دریاها و هوا داشته و در حال حاضریک میلیون گونه جانوری و گیاهی در معرض خطر انقراض قرار دارند.

یوسفی خاطرنشان کرد: در طی نیم قرن گذشته،‌ جمعیت جهان دو برابر، اقتصاد جهانی چهار برابر و تجارت جهانی بیش از ده برابر افزایش پیدا کرده است و برای تولید غذا و پوشاک و تأمین انرژی این جهان رو به رشد،‌ منابع طبیعی و حیات وحش با سرعتی سرسام آور در معرض خطر نابودی قرار گرفته اند.

رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان افزود: برای جلوگیری از خطر نابودی تنوع زیستی علاوه بر بهره برداری پایدار از منابع طبیعی، ضروری است تا تک تک افراد جامعه در سبک زندگی، میزان هدر رفت منابع غذایی و انرژی بازنگری اساسی کنند.

شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین