کد خبر: ۳۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر صید دلفین در رودخانه کارون را تکذیب کرد.
زیست بوم: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر صید دلفین در رودخانه کارون را تکذیب کرد.

احمدرضا لاهیجان زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کلیپ منتشر شده در خصوص مشاهده و صید دلفین در کارون در پی افزایش دبی رودخانه اظهار کرد: دلفین‌های بخش‌های شمالی خلیج فارس در محدوده خورموسی بارها در رودخانه اروند نیز مشاهده شده‌اند. این دلفین‌ها شامل دلفین‌های گوژپشت، خاکستری و بینی بطری هستند که از شاخص‌های هر سه آنها بینی کشیده (بطری شکل) و با باله پشتی افراشته است.

وی افزود: همچنین دلفین به دلیل شرایط فیزیولوژیکی قادر به تحمل آب شیرین تنها برای چند ساعت است و بعد از انجام شکار خود، بلافاصله به زیستگاه اصلی خود (دریا) بر می‌گردد.

تکذیب صید دلفین در رودخانه کارون
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: صیادان بومی خوزستان نیز به دلیل باورهای سنتی خود دلفین را خوش یمن می‌دانند و از صید آن خودداری می‌کنند.

لاهیجان زاده گفت: بنابراین با توجه به عدم تطبیق دلفین‌های تصویربرداری شده در پادکست تحت عنوان "صید دلفین‌ها در کارون" با تصویر اولیه ورود دلفین‌ها و نداشتن "بینی بطری شکل" و "پوزه" که از شاخصه دلفین‌های خوزستان است، خبر صید دلفین در رودخانه کارون کذب است.

وی ادامه داد: این کلیپ به استان خوزستان و رودخانه کارون مربوط نمی‌شود. همچنین پیرو این خبر از سوی معاونت محیط زیست دریایی سازمان مخیط زیست متبوع مشخص شد که محل این تخلف در شهرستان دیلم استان بوشهر بوده که متخلف نیز شناسایی شده است.
برچسب ها: دلفین ، کارون ، سیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین