کد خبر: ۳۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
براساس یک نظرسنجی که در بین ۱۰ هزار نفر از گردشگران نقاط مختلف دنیا مانند انگلستان، آمریکا، استرالیا، مالزی، سنگاپور، تایلند، چین و... انجام شده، «مسافران پرسر و صدا»، «معتادان موبایل»، «افراد بی‌توجه به تفاوت‌های فرهنگی»، «تورهای پرجمعیت» و «سلفی‌بگیران» از ۵ عادت آزاردهنده مسافران هستند که جوامع محلی و همسفران آنها را وادار به واکنش می‌کند.
زیست بوم- گردشگری: براساس گزارش وب‌سایت AGODA، مسافران پرسرو صدا بالاترین رتبه را در فهرست عادات آزاردهنده با ۵۷ درصد، به خودشان اختصاص داده‌اند. همسفر شدن با افرادی که به سروصدای زیاد خود اهمیتی نمی‌دهند، تقریبا در اکثر مقاصد گردشگری و کشورهایی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، آزاردهنده هستند. در همین حال، مسافرانی که دائم مشغول کار کردن با گوشی‌ها و لوازمی از این قبیل هستند، به نظر ۴۷ درصد از افراد آزاردهنده هستند. حدود ۵۹ درصد مسافران ویتنامی اظهار کردند که این عادت برایشان بسیار ناراحت‌کننده است اما تایلندی‌ها در تحمل این افراد صبورترند.

علاوه بر این، حساس نبودن به تفاوت فرهنگی در هنگام سفر با ۴۶درصد یکی دیگر از موارد آزاردهنده است که بسیار نزدیک به مورد قبلی است. همچنین توریست‌هایی که فرهنگ محلی را رعایت نمی‌کنند، به خصوص برای مردم سنگاپور، فیلیپین و مالزی با حدود ۶۰درصد، آزاردهنده هستند. بیش از یک‌سوم افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی، همراهی یا در مجاورت تورهای مسافرتی پرجمعیت بودن را مزاحمت و دردسر بزرگی می‌دانند. اما گرچه سلفی گرفتن بدترین کاری نیست که می‌شود در طول سفر انجام داد اما ۲۱درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی این کار را آزاردهنده می‌دانند. چینی‌ها به نسبت دیگران کمتر به سلفی گرفتن حساسیت نشان می‌دهند و در مقابل استرالیایی‌ها بیشتر از همه این کار را آزاردهنده می‌دانند.
مطالب مرتبط
برچسب ها: گردشگری ، گردشگران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین