کد خبر: ۳۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
بارندگی از دوشنبه برای سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود که این بارش در شمال غرب کمی زودتر اتفاق خواهد افتاد.
زيست بوم - منابع طبيعي: محمد اصغری گفت: بارش ها از روز دوشنبه در مرز استان های اردبیل و گیلان و اطراف کوههای سبلان بارزتر خواهد بود و در آذربایجان شرقی در منطقه ارسباران در بخش شمالی آذربایجان غربی نیز شاهد باران خواهیم بود و استان خراسان شمالی هم از روز چهارشنبه شاهد باران خواهد بود.

وی گفت: از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته به طور بسیار بارز شاهد کاهش دما خواهیم بود که این خنکی روز چهارشنبه به کرج و قزوین هم می رسد.

اصغری با اشاره به اینکه از امروز شاهد کاسته شدن دمای هوا در نوار غربی کشور بودیم، افزود: دمای هوا در استان های خوزستان و ایلام حدود 4 درجه کاهش یافت و در دو سه روز آینده دمای هوا از 50 درجه بیشتر نخواهد شد.

وی گفت: در جنوب شرق کشور شامل حاجی آباد، بشاگرد، ارتفاعات نیک شهر و سراوان در ساعات عصر امروز شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق مهیاست و با وجود اینکه سرعت باد در شهرستان های زابل، هیرمند و هامون کاسته می شود اما شاهد افزایش گرد و غبار در خراسان جنوبی (شهرستان های بشرویه، نهبندان و بیرجند)، خراسان رضوی (بردسکن، فریمان و تربت حیدریه)، جنوب سمنان، شمال اصفهان و جنوب تهران خواهیم بود و شاخص کیفیت هوا در این مناطق مطلوب نخواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از چهارشنبه این هفته شاهد کاهش ملموس دمای هوای تهران خواهیم بود و امروز در گرمترین زمان دمای تهران به 39 درجه می رسد.
اصغری گفت: دریای عمان نیز مواج خواهد بود و خلیج فارس هم کم کم مواج می شود.

منبع: IRIB
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین