کد خبر: ۳۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
در حاشیه همایش بهبودیافتگان سرطان سینه مطرح کرد
ایازی در حاشیه همایش بهبودیافتگان سرطان سینه مطرح کرد؛ آخرین وضعیت ابتلا به سرطان سینه در زنان ایرانی/ لزوم انجام تست‌های غربالگری در پیشگیری از بیماری معاون اجتماعی وزیر بهداشت درخصوص آخرین وضعیت ابتلا به سرطان سینه در زنان ایرانی توضیحاتی داد.
زیست بوم- بهداشت و سلامت:

 معاون اجتماعی وزیر بهداشت درخصوص آخرین وضعیت ابتلا به سرطان سینه در زنان ایرانی توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار زیست بوم؛ سید محمد هادى ایازى معاون اجتماعى وزیر بهداشت در چهارمین همایش "عشق و امید" که روز گذشته در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال این همایش در آستانه سالروز فوت "پروفسور مریم میرزاخانى" برگزار گردیده است، در جمع خبرنگاران گفت: مریم میرزاخانى درس هاى بزرگى به ما مى دهد که از جمله آن مى توان به آن اشاره کرد که چطور یک نفر مى تواند خود را در جهت علم و خدمت به مردم وقف کند و در همه جاى دنیا مفید و موثر باشد و به جامعه بشرى خدمت کند.
معاون اجتماعى وزارت بهداشت عنوان کرد: سن غربالگرى و تشخیص سرطان سینه در ایران بالاست و اغلب این سرطان زمانى تشخیص
داده مى شود که درمان به تاخیر افتاده و این در حالى است که یکى از مهمترین اقدامات "غربالگرى" و "تشخیص به موقع" این مشکل است.

ایازی گفت: غربالگری سرطان سینه اولویت حوزه سلامت

آمار ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى 


محمد هادی ایازى به آمار ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى اشاره کرد و افزود: یکى از بیمارى هاى که در سنین جوانى در ایران شیوع دارد "سرطان پستان" است، آمار ابتلا به سرطان پستان در ایران ٣٣ از هر ١٠٠ هزار نفر بوده که این آمار ٢ برابر کشورهاى توسعه یافته است.
معاون اجتماعى وزارت بهداشت  با اشاره به نقش رسانه ها و دستگاه هاى فرهنگى در اطلاع رسانى در پیشگیرى از بیمارى هایى چون سرطان سینه تصریح کرد: امروز شاهد آن بودیم که این همایش با حضور هزار بهبود یافته از سرطان و پزشکان متخصص برگزار شده است و در قالب چنین همایشى موضوعات را مطرح کرده اند.
وى در پایان ادامه داد: اگر این ساز و کار را در قیاس کشورى توسعه دهیم؛ با اجتماعى شدن سلامت و مشارکت در پیشگیرى از بیمارى هایی نظیر سرطان بسیار کمک کننده است.

خبرنگار: فاطمه محمدی

انتهاى پیام/منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین