کد خبر: ۳۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه گفت: تعداد فوت شدگان در اثر مصرف قارچ سمی در استان از یک تن به سه نفر افزایش یافت.
زیست بوم: مدیرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه گفت: تعداد فوت شدگان در اثر مصرف قارچ سمی در استان از یک تن به سه نفر افزایش یافت.

 بهنام رضا مخصوصی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از هشتم اردیبهشت تاکنون 90 نفر که همگی در اثر قارچ سمی مسموم شده بودند به بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: 22 نفر از آنان در این مرکز بستری هستند.

مخصوصی با اشاره به اینکه این نوع مسمومیت موجب ایجاد اختلال عملکرد کبدی فرد خواهد شد، گفت: تاکنون هشت نفر برای پیوند کبد به بیمارستانی در شیراز اعزام شده اند.

وی درد شکم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی حالی را از نشانه های این نوع مسمومیت برشمرد.


او به شهروندان توصیه کرد از مصرف قارچ های کوهی خودداری و از قارچ های بسته بندی شده دارای تاریخ انقضا استفاده کنند.

امسال به سبب بارندگی های مستمر بخصوص در اردیبهشت و وقوع تندرهای متعدد، رویش قارچ های کوهی به نسبت سال های گذشته در استان کرمانشاه افزایش داشته است.

هر سال با وجود هشدارهای کارشناسان بهداشت و درمان عده ای از مردم استان کرمانشاه بخصوص روستاییان به علت مصرف قارچ کوهی، مسموم و راهی بیمارستان می شوند. 

روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه نیز 14 اردیبهشت امسال از مسمومیت 6 نفر در اثر مصرف قارچ سمی در روستای 'زندهر' از توابع بخش کوزران خبر داد.
منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
برچسب ها: قارچ ، قارچ سمی ، کرمانشاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین